Хижаків у Чорнобильському заповіднику пригощають смаколиками від сказу
![Хижаків у Чорнобильському заповіднику пригощають смаколиками від сказу Хижаків у Чорнобильському заповіднику пригощають смаколиками від сказу - зображення](/storage/resized/lg/news/9a944fe7-42c0-4a98-9cf5-2558d2c9b8a6/Шаблон ПОГЛЯД - 2023-11-10T122853.777.jpg)
Про це розповіли на Facebook-сторінці заповідника.
Як зазначається, хижі дикі ссавці – вовки, лиси, борсуки та інші – формують природні осередки небезпечного гострого інфекційного захворювання, яке спричиняє вірус сказу. Джерелом та резервуаром вірусної інфекції є дикі та свійські хижі тварини.
Для зменшення ризику розповсюдження цієї хвороби проводиться вакцинація диких тварин шляхом розкидання в угіддях приманок із вакциною.
Тварина скуштує приманку й отримає імунітет. Таким чином, їй не загрожуватиме передача вірусу у випадку контакту зі скаженим звіром.
Приманка з вакциною має вигляд невеличкого брикету бурого кольору 2,5 на 2 см. Якщо ви знайшли такий в лісі – не забирайте його і навіть не торкайтеся! Ваші дії можуть зменшити ефективність імунізації та призвести до трагічних наслідків.
![Хижаків у Чорнобильському заповіднику пригощають смаколиками від сказу Хижаків у Чорнобильському заповіднику пригощають смаколиками від сказу - зображення](/storage/resized/lg/news/9a944fe7-42c0-4a98-9cf5-2558d2c9b8a6/img_1257-43-800x600.jpg)
![Хижаків у Чорнобильському заповіднику пригощають смаколиками від сказу Хижаків у Чорнобильському заповіднику пригощають смаколиками від сказу - зображення](/storage/resized/lg/news/9a944fe7-42c0-4a98-9cf5-2558d2c9b8a6/1200x50511-50-scaled.jpg)
Трішки позитивних нагадувань - на Запоріжжі коза поранила кількох окупантів їхніми ж гранатами. Коза "у результаті хаотичного руху" знешкодила кілька "розтяжок" окупантів. Навіть тварини допомагають наближати нашу перемогу.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.