Новини
Україна
Україна-суспільство

Готується п'ятий конкурс наукових робіт молодих вчених


Міністерство освіти і науки запланувало оголошення конкурсу на 15 серпня. Аби підтримати кращі проєкти, у бюджет наступного року хочуть закласти понад 100 млн грн.

Як повідомила генеральний директор директорату науки та інновацій МОН Юлія Безвершенко, п'ятий конкурс наукових робіт молодих вчених проводитиметься за підтримки Ради молодих учених при Міносвіти.

Учасниками конкурсу можуть стати молоді дослідники, які працюють або навчаються у вишах чи наукових установах, підпорядкованих МОН. Граничний вік виконавців обмежується 35 роками. Є вимоги й до керівника проєкту – він має бути кандидатом наук віком до 35 років, або докторантом (доктором наук) віком до 40 років. Про це повідомляє МОН.

Конкурсні роботи мають бути у межах 11 напрямів, які відповідають пріоритетам програми Євросоюзу з досліджень та інновацій «Горизонт-2020».

Зауважується, що конкурс, який планують оголосити, відбуватиметься у кілька етапів. Зокрема, з 15 серпня до 25 вересня виші та наукові установи мають відібрати проєкти на своєму рівні та подати їх до МОН.

Секції за фаховими напрямами експертної ради МОН, яка складається з молодих науковців, здійснюватимуть експертизу проєктів. Оцінюватимуть кожен із них п'ятеро експертів.

«Загальна кількість балів рахується як середнє арифметичне оцінок трьох експертів, у діапазоні між найнижчою та найвищою. Тобто найвища та найнижча оцінки не враховуються. Це дає змогу забезпечити більш якісну та об’єктивну експертизу. На основі пропозицій експертної ради переможців визначає Конкурсна комісія МОН, після чого їхній список затверджується наказом міністерства», - йдеться у повідомленні МОН.

Також відомство нагадало, що цьогоріч профінансувало наукові проєкти молодих вчених на понад 100 млн грн, а це рекордна сума. Таким чином було підтримано 199 робіт – 47 нових та 152 перехідних з минулих років.

Загалом за 2016-2018 роки у межах конкурсу було виділено майже 130 млн грн для фінансування 256 проєктів.

Сьогодні «Погляд» інформував, що стартував прийом електронних заяв від абітурієнтів-бакалаврів.

Як повідомляв «Погляд», президент агітував випускників шкіл обрати подальше навчання в Україні.