#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна
Гостомель

Гостомель стане містом

22.05.2022
Відповідний проєкт вже схвалено Урядом.

Гостомель стане містом - зображення

Кабінет Міністрів України погодив надання статусу міста селищу Гостомель, що на околицях Києва. Про це в своєму Telegram-каналі повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Схвалено проєкт Постанови Верховної Ради «Про віднесення селища міського типу Гостомель Бучанського району Київської області до категорії міст»", –

представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук

Гостомель засновано в 1494 році (перша письмова згадка, але, за переказами, в цій місцині люди жили й раніше), в 1614-му - отримав Магдебурзьке право. За часів Російської імперії був знижений у статусі до села, але залишався волосним центром. В 1938 отримав статус смт, в 1962 переданий в підпорядкування сусідньому місту обласного значення Ірпінь. У 2020-му став центром об'єднаної територіальної громади. За останніми даними, населення селища становило 16,9 тис. жителів.

Під час російського вторгнення Гостомель один із перших прийняв удар. Окупанти намагалися висадитися на аеродромі. Тож з першого дня повномасштабного вторгнення там відбувалися запеклі бої.

6 березня 2022 року Указом Президента України з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України, місту присвоєно почесну відзнаку "Місто-герой України".

Нагадаємо, в травні в Гостомелі відкрили обласний центр волонтерів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.