Новини
Київщина
Анонси
Культура
Новини Кіно

Фільм «Портрет на тлі гір» виходить на великий екран

08.01.2020 Косянчук Інна 0

Завтра, 9 січня, у кінотеатрах Києва розпочинається демонстрація стрічки про унікальну гуцульську дослідницю й мисткиню Параску Плитку-Горицвіт

У кінотеатрах мережі "Київкінофільм" з 9 січня стартує показ документального фільму «Портрет на тлі гір» (режисер Максима Руденко).

У цьому кінопроєкті відображена унікальна історія непересічної гуцульської художниці, фольклористки, етнографки, філософині та фотографки Параски Плитки-Горицвіт. Зв’язкова УПА (псевдо «Ластівка») в юності отримала 10 років сталінських таборів, а після ув'язнення оселилася у карпатському селі Криворівні, де майже 40 років знімала на фотокамеру людей і карпатську місцевість. Як повідомляв «Погляд»,  після її смерті фотографічні роботи тривалий час вважалися втраченими, і тільки у 2015 році художниця Інга Леві, кінооператор Максим Руденко і Катерина Бучацька випадково знайшли архів у музеї Параски Плитки-Горицвіт під час подорожі, коли вирішили відвідати Криворівню.

Митці вирішили повернути Україні й світу забуте ім’я дослідниці й мисткині. Вони узялися за .дослідження творчого спадку Параски Плитки-Горицвіт, реставрацію фотоархіву. Як інформував «Погляд», у національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» восени минулого року зорганізували виставку «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації». На виставці представлено понад 4 тисячі фотознімків, майже 500 саморобних книжок, сотні графічних творів, ікон та щоденники часів радянських репресій.

Як повідомляв "Погляд", під час роботи з фотоархівом на дослідників чекало відкриття. Раніше вважалось, що Плитка-Горицвіт почала займатись фотографією в 70-х роках, але з’ясувалось, що вона захопилась цією справою 1954-55 році, майже одразу після повернення із заслання

«У 2019 з'явився підтриманий Держкіно документальний фільм - мозаїка з фрагментів життя мешканців гуцульського села, історія про дух місця, зв'язок сьогодення і минулого, відбитого на фотографіях, повідомляє Мережа кінотеатрів КП "Київкінофільм" і публікує перелік кінотеатрів Києва, у яких демонструватиметься фільм «Портрет на тлі гір»:

Кінотеатр ЛІРА

Кінотеатр Флоренція КП"Київкінофільм"

Кінотеатр "Дніпро" КП "Київкінофільм"

Кінотеатр Факел КП "Київкінофільм"

Кінотеатр ім. Шевченка

'Братислава'' ( АРТ Братислава Культурний центр).

Фільм уже викликав зацікавленість жителів інших міст. Зокрема, у коментарях до повідомлення на Фейсбук-сторінці Мережа кінотеатрів КП "Київкінофільм" люди запросили кінопроєкт до Львова.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів