Новини
Новини Київської області
Здоров'я

Ферменти не врятують під час застілля: Супрун про Великдень


Фото: Рikabu

Що їсти, як пити та як уникнути небезпек на природі - розповіла в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"На вихідних більшість людей споживають багато смачної, але не дуже корисної їжі. Як наслідок — можливе переїдання, відчуття важкості та печія, - написала Супрун. - Універсальна порада у випадку переїдання — їсти менше (якими б смачними не були пасочки) та не покладатись на силу таблеток".

Серед їжі міністерка радить обирати менш жирні продукти та надавати перевагу клітковині. При цьому пити багато води, яка пришвидшує травлення продуктів. На думку Уляни Супрун, ферменти ніяк не допоможуть полегшити наслідки переїдання, тож найкращий вихід - не "запихатися" пасочками.

Кілька порад очільниця МОЗ дала щодо вживання алкоголю. Зокрема зазначила, що від сп'яніння не врятує ні надмірна кількість закусок, ні активоване вугілля. Якщо обирати алкоголь, найбільш "легким" для здоров'я, і навіть частково корисним, буде червоне вино, а найпідступнішими - коктейлі та суміші різних видів спиртного.

"Не забувайте про воду. Алкоголь викликає втрату води нирками, тому наступного дня після вживання алкоголю людину може “сушити”. Щоби уникнути дегідратації — алкоголь слід запивати водою", - нагадує Уляна Супрун.

Міністерка закликала українців буди обережними під час пікніку: остерігатись змій та кліщів, захищатись від сонячних променів та свідомо поводитись з багаттям. "Якщо плануєте пікнік — подбайте про безпеку продуктів. Відділяйте сирі продукти від готових. Ретельно мийте руки, овочі та фрукти. Будьте особливо обережними з тістечками, молочними продуктами та яйцями — їх краще взагалі не брати з собою на природу", - зазначає Супрун.