Новини
Фастів
Суспільство
Київщина-суспільство

Фастівчани створили петицію з закликом не допустити зупинку роботи хлібзаводу

Також мешканці громади виступають за відновлення роботи хлібокомбінату.

Фастівчани створили петицію з закликом не допустити зупинку роботи хлібзаводу - зображення

На сайті електронних петицій з'явилася вимога до президента України Володимира Зеленського "Відновити роботу Фастівського хлібокомбінату та не допустити зупинку Сквирського хлібзаводу". Також Главу держави просять внести зміни до законодавства щодо визначення порядку дій органів влади з метою недопущення зупинки об’єктів критичної інфраструктури приватної форми власності.

Як зазначають укладачі петиції, керівництво ТОВ "Київхліб" з 27 листопада 2022 р. зупинило роботу Фастівського хлібокомбінату. Дане рішення було прийнято попри те, що цей виробничий підрозділ є об’єктом критичної інфраструктури продовольчої безпеки Фастівського району, а також єдиний виробник хліба у Фастівській громаді.

"Колектив хлібокомбінату безперебійно працював, забезпечуючи всі потреби населення та сил оборони півночі Київщини, протягом лютого-травня 2022 р. Дії керівництва ТОВ "Київхліб" щодо зупинки роботи хлібокомбінату в умовах військового стану суперечать Закону України "Про критичну інфраструктуру" та провокують цілий ряд негативних наслідків, які можуть суттєво погіршити стан продовольчої безпеки Київської області. Ще більш загострює ситуацію нещодавно прийняте рішення тих самих посадових осіб щодо зупинки з квітня 2023 р. Сквирського хлібзаводу", –

петиція №22/179336-еп

Зазначається, що місцева влада пропонувала власникам хлібокомбінату передати об'єкт до комунальної власності громади з подальшим відшкодуванням вартості, проте пропозиція була відхилена.

"Органи ж державної влади не мають визначених законодавством України механізмів реагування на такі ситуації", –

петиція №22/179336-еп

Наразі петиція вже набрала 1970 голосів з 25000 необхідних. Збір підписів триватиме ще 88 днів.

Нагадаємо в серпні Зеленський відповів на петицію про дозвіл на виїзд за кордон чоловікам без військового досвіду.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.