Новини
Світ-суспільство

"Енергетичний ленд-ліз": США виділять $53 млн на обладнання для підтримки українських електромереж

Цей пакет допомоги включатиме розподільні трансформатори, автоматичні вимикачі, розрядники, роз'єднувачі, транспортні засоби та інше ключове обладнання для електромереж.

Сполучені Штати Америки найближчими днями планують передати Україні критично важливе обладнання для електромереж на понад 53 мільйони долари. Про це повідомили на сайті Держдепартаменту.

"У розпал безперервних жорстоких нападів росії на енергетичну інфраструктуру України держсекретар Блінкен оголосив сьогодні (29 листопада, – ред.) під час зустрічі G7+ на полях міністерської зустрічі НАТО в Бухаресті, що уряд Сполучених Штатів надає понад 53 мільйони доларів на підтримку та придбання критичного обладнання для електромереж. Це обладнання буде оперативно доставлено в Україну в екстреному порядку, щоб допомогти українцям пережити зиму", –

заява Держдепартаменту США

Зазначається, що цей пакет постачання включатиме розподільні трансформатори, автоматичні вимикачі, розрядники перенапруги, роз’єднувачі, транспортні засоби та інше ключове обладнання. Крім того наголошую, що ця нова допомога є додатком до 55 мільйонів доларів на екстрену підтримку енергетиків – для придбання генераторів та іншого обладнання.

Нагадаємо, дефіцит потужності в Україні станом на 29 листопада складав 30%. Натомість 28 листопада повідомлялося, що близько 40% Київщини було без світла. Окрім наслідків від ракетних обстрілів, проблем додала негода.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.