Новини
Україна
Україна-суспільство

Експерти запевняють, що надвисокі ціни на цибулю в Україні обґрунтовані

06.05.2019 Бобрик Юлія 0

Ситуація, яка виникла з ціноутворенням не є сенсаційною, хоча цибуля в даний момент дійсно є найдорожчою з овочевих культур, повідомляють у Українській Плодоовочевій Асоціації.

«Проблема з високими цінами на цибулю, картоплю, моркву, буряк та інші традиційні овочі викликана зовсім об’єктивним фактором, на який не може вплинути ні уряд України, ні уряд Голландії, і називається цей фактор – погода, – каже керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА ) Федір Рибалко, – в Євросоюзі в минулому році було абсолютно аномальне літо – в тих країнах, де традиційно випадає велика кількість опадів, і де овочі і картоплю, переважно, не зрошують, опадів не було взагалі впродовж майже двох місяців. Більш того, зазвичай досить комфортні літні температури були аномально високими, що призвело до загибелі частини врожаю і зниження середньої врожайності. В результаті, при стабільних площах, обсяг виробництва цибулі впав настільки, що великий експортер цибулі, яким зазвичай є Євросоюз, перетворився в нетто-імпортера. Аналогічною була ситуація і по картоплі, моркві та інших овочах», – резюмує Федір Рибалко.

Експерти проекту EastFruit запевняють, що в Україні ситуація з овочами була ще гірше, ніж в Євросоюзі. Погодні умови у нас були подібними до тих, що були в ЄС – посуха і аномальна спека влітку привели до зниження врожайності і погіршення якості цибулі, що підвищило втрати при зберіганні овочів і картоплі навіть в сучасних овочесховищах.

Також повідомляється, що чимало українських фермерів-овочівників в 2018 році вирішили вийти з цього бізнесу після кількох поспіль років катастрофічно низьких цін на весь асортимент овочів борщового набору, що призвело до різкого зниження посівних площ, а отже й до найбільш різких знижень виробництва овочів і картоплі в історії.

Нагадаємо, за рік в Україні борщ зі свининою подорожчав на 16%, а вегетаріанський – на 70%.