Новини
Новини Київської області

Експерти порекомендували, як діяти з Київською агломерацією


Фото: uk.etcetera.media

Фахівці зазначили, що перед створенням агломерації необхідно створити план вирішення економічних, транспортних, житлових та медичних проблем.

Про це стало відомо зі звіту експертів Ради Європи "Демократичне управління у містах-метрополіях на прикладі Київського регіону", - повідомляє ресурс "КиевVласть".

Фахівці визначили ряд рекомендацій, яким чином організувати управління в такій агломерації. Так спочатку необхідно розглянути адекватність кордонів столиці та проаналізувати кількість невеликих населених пунктів на кордоні з Києвом.

Саме управління в Київській агломерації експерти радять організувати на основі Конституції. Зокрема, варто прийняти спеціальний закон про Київ, який за Конституцією має певний статус. Для створення об'єднання з містами та селами поруч необхідно визначити форму, на основі якої буде відбуватись управління в агломерації.

На думку фахівців управління має проводитись на двох рівнях: місцевому та метрополійному. Місцеве управління вирішуватиме нагальні проблеми конкретних територій, на метрополійному рівні будуватимуться стратегії розвитку агломерації.

Щоб наглядати за виконанням стратегії, автори звіту пропонують створити інститути метрополійного управління. Виконувати стратегію розвитку мають інші установи - агентства чи підприємства, які займатимуться питаннями охорони довкілля, відходів і транспорту.

Експерти також відзначили, що наразі процес децентралізації на Київщині відстає від інших областей, саме тому систему управління на цих територіях варто змінювати.

Раніше секретар Київради Володимир Прокопів повідомляв, що підписання угоди про створення Київської агломерації може відбутись найближчим часом.