Блоги

Саша Довжик: Чому я долучилася до Інституту документування і взаємодії в Україні?

Кажуть, щоб докопатися до кореня своїх мотивацій і почувань, треба разів п’ять поставити собі питання “чому?”. Я готова пограти в цю гру сьогодні, бо це надзвичайно важливий день. Чому

Саша Довжик: Чому я долучилася до Інституту документування і взаємодії в Україні? - зображення
  • Бо я щаслива, що IWM - Institut für die Wissenschaften vom Menschen завдяки неймовірно потужним Timothy Snyder і Kate Younger засновує в Україні нову інституцію - Index: Інститут документування і взаємодії / Institute for Documentation and Exchange. Чому?

  • Бо я вірю, що ця інституція може стати для нас опорою - не лише сьогодні, в момент екзистенційної загрози, а й у довгостроковій перспективі. Чому?

  • Бо INDEX приходить в Україну не як програма чи проєкт, а як інституція, тобто надовго. INDEX буде вкорінюватися, розвиватися і служити - документуванню російської війни проти України та людям, що створюють цю хроніку; людям думки і дії, як в Україні, так і за її межами, та вибудовуванню горизонтальних зв’язків між ними. Чому?

  • Бо Україна - це країна майбутнього. Яким воно буде в світовому масштабі, вирішується саме тут і залежить від усіх нас. Чому?

  • Бо саме в Україні сьогодні боронять громадянські, інтелектуальні, культурні, політичні свободи, якими визначаються притомні суспільства.

Я щаслива долучитися до цієї роботи і сподіваюся, що ви долучитесь також. До речі, INDEX шукає людей у команду.

Дуже символічно, що саме сьогодні святкує своє двадцятиліття Центр міської історії / Center for Urban History, які пригорнули нас у Львові. Така сталість надихає! Щасливі такому сусідству.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Довжик Саша

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.