Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

«Доступні ліки»: із 297 позицій 93 відшкодовуватимуться повністю


Міністерство охорони здоров’я затвердило нову редакцію реєстру лікарських засобів, які підлягають компенсації за програмою «Доступні ліки».

фото - unsplash.com

Про це у ході брифінгу 25 лютого повідомив заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко.

«Новий реєстр містить 297 позицій лікарських засобів, що на 33 позиції більше, ніж у попередньому. З 297 позицій 93 будуть відшкодовуватися повністю. Відповідно пацієнти, які страждають на серцево-судинні захворювання, астму та діабет 2 типу отримуватимуть необхідні ліки, частину яких компенсуватиме держава».

За словами Іващенка, цьогоріч програму «Доступні ліки» також розширено трьома новими міжнародними непатентованими назвами лікарських засобів, а саме: варфарин, ніфедипін та ацетилсаліцилова кислота.

Нагадаємо, програма «Доступні ліки» діє з 2017 року. В її межах держава відшкодовує вартість лікарських засобів для первинної і вторинної профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. Програма працює на амбулаторному рівні і дозволяє зробити лікування хронічних захворювань більш доступним.

фото - unsplash.com

Електронний рецепт на ліки в межах програми виписує сімейний лікар, з яким пацієнт уклав декларацію. Отримати ліки пацієнт може в аптеці, яка бере участь у програмі «Доступні ліки».

«Погляд» також повідомляв про епідеміологічну ситуацію в Україні станом на 25 лютого. Найгірша епідситуація спостерігається в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Там встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки. До «помаранчевого» рівня віднесено Вінницьку, Донецьку, Житомирську, Закарпатську, Запорізьку, Київську, Луганську та Тернопільську області. Всі інші регіони, у тому числі столиця, віднесені до «жовтого» рівня епіднебезпеки. 

Читайте також, що в Україну з-за кордону завезли шоколадки з небезпечним складником. У шоколаді присутнє насіння кунжуту, в якому виявили оксид етилену.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.