Новини
Всесвіт

До Землі наближається астероїд, який зданий знищити людство


Астероїд, здатний знищити людську цивілізацію в разі зіткнення з планетою Земля, вже наближається до нашої планети. Максимальне зближення відбудеться вже в квітні 2020 року. Інформацію підтверджують спостереження американського космічного агентства NASA, повідомляють в express.co.uk.

За астероїдом стежать автоматизовані системи стеження NASA розташовані в Центрі вивчення навколоземних об'єктів в Каліфорнії, США. Астероїд був офіційно названий 52768 (1998 OR2). Його діаметр становить приблизно 4,1 кілометра. Для порівняння, астероїд, який, як вважають, убив динозаврів, був діаметром приблизно 10 кілометрів.

Такий великий об'єкт потенційно може означати кінець людської раси, якщо він впаде на планету. За оцінками NASA, космічна скеля рухається в нашому напрямку зі швидкістю близько 8,7 км в секунду або 31320 км/год. При такій швидкості астероїд наблизиться до Землі 29 квітня.

Вперше космічну скелю помітили на орбіті Сонця в 1987 році, і NASA підтвердило її траєкторію 30 червня 1987 року. Астрономи класифікують скелю як «потенційно небезпечний» NEO або навколоземний об'єкт. У найближчому майбутньому космічна скеля наблизиться до нашої планети приблизно на відстань 0,04205 астрономічних одиниць. Одна астрономічна одиниця – це середня відстань від нашої планети до Сонця, що становить близько 149,6 мільйона кілометрів. Тож, на щастя, наразі шанс зіткнення астероїда з планетою Земля оцінюється як 1 до 50000.

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили 11 астероїдів, які можуть впасти на Землю.

Читайте також про те, як астероїди Сонячної системи порівняли зі спорудами Землі.