Новини
Всесвіт

До Землі наближається астероїд діаметром до 4 км: чи небезпечний він?


В мережі з'явилося чимало повідомлень про те, що в кінці цього місяця на нашу планету впаде астероїд.

29 квітня поруч із Землею пролетить величезний астероїд 1998 OR2. Але вчені не занесли його в список потенційно небезпечних, він не зашкодить планеті, повідомляє space.com.

Варто зазначити, що, дійсно, астероїд таких розмірів міг би знищити людську цивілізацію в разі зіткнення з планетою Земля. Проте 1998 OR2 пролетить на достатньо великій відстані від нас.

Вчені з НАСА відзначили, що 29 квітня астероїд пролетить в 6,2 млн км від Землі – це в 16 разів більше, ніж відстань між Місяцем і Землею.

«Це безпечна відстань для нашої планети і ми не відзначили його (астероїд – ред.) як потенційно небезпечне небесне тіло», – додали в агентстві.

За оцінками НАСА, ширина астероїда складає від 1,8 до 4,1 км. Це дозволить побачити його навіть за допомогою аматорських телескопів, але зараз астероїд занадто тьмяний, щоб спостерігати за ним без допомоги професійної апаратури. Згідно з даними EarthSky, очікується, що астероїд 1998 OR2 досягне візуальної величини 10 або 11. Це означає, що його можна буде розгледіти як мінімум в 6 або 8-дюймових телескопах, якщо сприятиме погода.