Новини
Фастів
Культура

До Фастова з виступом приїздив відомий гурт «Шпилясті кобзарі» (ВІДЕО)


Популярний гурт бандуристів, учасник шоу «Голос країни», завітав до Фастова на початку травня з концертом у міському Центрі Святого Мартіна. Захід відбувся завдяки тристоронній співпраці його організаторів - Молодіжної ради м. Фастів, громад Греко-Католицької та Римо-Католицької церков міста.

Про це повідомив фастівський журнал "Наш Городок".

Під акомпанемент бандур гурт виконував українські народні пісні та знані світові шедеври. Частину композицій художній керівник гурту та обдарований бандурист Ярослав Джусь виконав на замовлення глядачів: виявилося, що він пам’ятає величезну кількість музичних творів напам’ять або може зіграти будь-що, один раз прослухавши музику. У цьому розділі концерту лунали композиції «Мама» Скрябіна, «Вічність» MONATIK, «Група крові» Віктора Цоя, «Богемська рапсодія» «Queen», пісні Стінга, Океана Ельзи, Bon Jovi, Тіни Кароль, Metallica та інші.

«Шпилясті кобзарі» приїхали до Фастова у рамках концертного туру десятьма містами Київщини з благородною метою - на підтримку своєї альма-матер - Стрітівського коледжу кобзарського мистецтва, що знаходиться у с. Стрітівка Кагарлицького району. Це єдиний в Україні заклад, де вчать гри на бандурі, а також старосвітських музичних інструментах: кобзі, лірі, торбані та старосвітській бандурі. Зараз заклад опинився на межі закриття через брак студентів.

– Минулого року через брак промоції на І курс заклад не набрав навчальної групи. Як випускники коледжу ми не можемо лишатися осторонь, – говорить Ярослав Джусь.

– Наш проект Bandura Style розгорнув цілу рекламну кампанію, щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Організували флешмоб #100хітівнабандурі, провели фестиваль Bandura Music Days. І на шоу «Голос країни» пішли саме для того, аби показати молоді, що бандура – це круто!

Хлопці прагнуть усіма силами популяризувати свій улюблений музичний інструмент та зацікавити підростаюче покоління грою на бандурі, показати її широкі можливості.

Здивували гостей і фастівчани. Фастівські бандуристи, учні і випускники Фастівської дитячої музичної школи - ансамбль «Смайл» разом зі своїм керівником Вікторією Ткачук підготували їм музичний подарунок, який дуже сподобався відомим виконавцям.

Фастівчани були надзвичайно задоволені концертом!

Сподіваємось, це не останній виступ "Шпилястих кобзарів" у Фастові і вони ще порадують фастівчан своєю чудовою грою на бандурі!

Фото та відео - гурт "Шпилясті кобзарі" та Маріанни Анощенко.