Новини
Україна
Політика

Дмитро Кулеба звернувся до Володимира Путіна щодо НАТО (ВІДЕО)

Зі слів міністра, саме через Росію Україна хоче до НАТО, зокрема через її агресивні дії.  

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що через дії Росії в сусідніх країнах постійно виникають конфлікти. А тому вступ до Альянсу є гарантією безпеки для нашої країни.  

Про це він заявив в інтерв'ю німецькому виданню BILD.

"НАТО – це оборонний альянс, і він не тягне жодну країну до свого складу примусово. Парадокс в тому, що саме дії Росії мотивують сусідні з нею країни прагнути колективної безпеки в НАТО. Протягом десятиліть Росія створювала пояс конфліктів вздовж своїх кордонів і в тій чи іншій формі підривала безпеку майже всіх сусідніх країн. Якщо Путін хоче знати, чому його сусіди прагнуть вступити в НАТО, йому достатньо подивитися в дзеркало", – повідомляє Дмитро Кулеба.

Також він вкотре наголосив, що рішення про вступ України в НАТО ухвалюють винятково сама Україна і 30 держав – членів Альянсу.

"Я вважаю, що це рішення ухвалюють виключно Україна та 30 держав – членів НАТО. Україна свій вибір давно зробила. Ми прагнемо вступити в НАТО. Це записано у Конституції та Стратегії зовнішньополітичної діяльності України. Більшість українців підтримують цей курс, і підтримка продовжує зростати", – наголошує очільник міністерства.

Нагадаємо, рішення про прийняття України та Грузії до Альянсу вже ухвалено. Однак термінів не встановили.

Раніше повідомлялося, що у США вважають малоймовірним вступ України до НАТО протягом найближчих 10 років.

Натомість Володимир Зеленський вимагає від НАТО назвати дату вступу України до Альянсу.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.