Новини
Новини Київської області
Здоров'я
Київ

Діагноз на коронавірус підтверджується тестами у 15% киян: Кличко


Протягом вихідних до столичного лабораторного центру надійшло 827 зразків на ПЛР-тестування

До ДП «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» надходить все більше зразків для лабораторного дослідження на ПЛР, на підтвердження чи спростування діагнозу захворювання на коронавірус. Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко на онлайн прес-брифінгу щодо ситуації в Києві в умовах запроваджених протиепідемічних заходів та обмежень, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID 19).

«Протягом вихідних надійшло 827 зразків, усього до лабораторії на сьогодні доставили майже 4300 зразків. З них чверть – зразки, які відібрали у киян 28 мобільних бригад медиків. Опрацювали в лабораторному центрі вже понад 4100 зразків. Ця цифра – разом з повторними тестами, бо коли людина одужує, у неї беруть ще два повторні ПЛР-тести», зазначив Кличко і повідоив, що діагноз підтверджується у 15% киян, яких тестують.

«Я це раз закликаю всіх киян берегтись і дотримуються обмежень, і вдячний тим, хто виконує правила карантину. Для тих, хто їх нехтує і наводить приклади країн, де карантин не такий суворий, раджу подивитись, як зараз розгортається ситуація в Москві. Це не так далеко як США, Італія, Іспанія, може ви зрозумієте, що обмеження  столиці були запроваджені вчасно і для вашої безпеки.Цими вихідними правоохоронці несли посилену службу в місті. За інформацією Моніторингового центру КМДА з протидії поширення COVID 19 , поліція склала 814 протоколів. Із них 66 – за порушення режиму самоізоляції. Через суди з порушників до бюджету стягнуто 150 тисяч гривень», підкреслив Кличко.