Новини
Київщина

Депутати КМДА перейменували проспект космонавта Комарова

14.11.2019 Оксана Кириленко 0

74 депутати Київської міської ради на пленарному засіданні перейменували проспект космонавта Комарова в честь архієпископа Любомира Гузара.

У КМДА пояснюють, що вулицю перейменували, щоб вшанувати видатну особистість, а не в рамках політики декомунізації. При цьому зазначається, що радянський космонавт Володимир Комаров хоча й був видатною людиною, але жодного стосунку ні до України, ні до Києва не мав. 

"Уже кілька десятків років Блаженніший Любомир Гузар залишається моральним авторитетом для цілого покоління українців. І бажання вшанувати його пам’ять шляхом перейменування вулиці на його честь, знайшло підтримку киян під час громадських слухань",– наголосив секретар Київради Володимир Прокопів.

Зазначимо, що напередодні відбулося громадське обговорення на сайті КМДА. До голосування щодо перейменування вулиці долучилися 1091 людина, 85% висловилися за. Підтримало ідею і духовенство УГКЦ та керівництво греко-католицької церкви.

Любомир Гузар – український релігійний діяч, священник, єпископ, Верховний архієпископ Львівський, десять років був патріархом-предстоятелем Української греко-католицької церкви.