Суспільство
Україна-суспільство

День борщу: в Україні може з'явитися нове свято

День українського борщу пропонують відзначати в другу суботу вересня як щорічне свято.

День борщу: в Україні може з'явитися нове свято - зображення
Фото: pixabay

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував включити до порядку денного сьомої сесії й ухвалити в цілому проєкт постанови № 6361 про встановлення Дня українського борщу. Про це повідомила пресслужба Комітету ВР на своїй фейсбук-сторінці.

Зазначається, що ухвалення Постанови сприятиме "популяризації української культури на міжнародному рівні, вшануванню традиційної української кухні, посилить увагу суспільства до збереження і тяглості культурної традиції".

Окрім цього, у 2021 році Міністерство закордонних справ України подало номінаційне досьє "Культура приготування українського борщу" для включення до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

"За недавнім рейтингом видання СNN український борщ потрапив у список 20 найкращих супів у світі", – йдеться у дописі.

У випадку, якщо проєкт постанови ухвалять, Кабмін протягом місяця має розробити й затвердити комплексний план заходів до нового свята.

Нагадаємо, Верховна Рада зупинить роботу. Причина – велика кількість хворих на коронавірус. Карантин для нардепів триватиме два тижні. Почнеться 1 лютого, а закінчиться 15 лютого.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.