Новини
Україна
Головні новини
Суспільство
Україна-суспільство

Cтартує повернення коштів за пробне ЗНО

01.07.2020 Косянчук Інна 0

Сьогодні, 1 липня, Міносвіти спільно з ПриватБанком розпочинають повертати гроші учасникам пробного тестування. Їхні батьки отримати сплачену суму не зможуть.

Цього року у пунктах проведення тестування через карантин не відбулося пробне ЗНО, заплановане на 15-17 червня. Тестування перенесли в онлайн. Як повідомляв «Погляд», це платна послуга, яка мала на меті дати можливість краще підготуватися до основної сесії ЗНО. За участь у пробному тестуванні кожному учаснику потрібно було сплатити за кожен навчальний предмет в середньому 145 гривень. І, як інформував «Погляд», Міністерство фінансів розробило механізм повернення грошей учасникам тестувань. На це спрямовано 52,42 млн грн з фонду боротьби з коронавірусом та його наслідками.

Цей процес почався сьогодні, 1 липня.

Міносвіти звертає увагу, що сплачені гроші може отримати лише той, хто був зареєстрований на пробне тестування. Ні батьки, ні інші особи не зможуть отримати ці кошти. Для того, щоб повернути сплачену за пробне ЗНО суму, особи, які були зареєстровані на пробні іспити, повинні мати зареєстровану картку в ПриватБанку, яка оформлена саме на цю особу. До того ж, звертає увагу МОН, фінансовий телефон у ПриватБанку повинен співпадати з телефоном, який зазначений під час реєстрації на пробне ЗНО як основний. Саме на ці картки надійде SMS-повідомлення від ПриватБанку про те, що на неї зараховані кошти.

Однак не всі учасники пробного ЗНО користуються послугами саме ПриватБанку, тож і не мають карток цієї фінансової установи. МОН пояснює, як діяти таким особам: «Необхідно звернутися до будь-якого відділення ПриватБанку та оформити картку безкоштовно за 15  хвилин. Із собою потрібно мати паспорт або електронну ID-картку. Якщо учасник/учасниця вже є клієнтами банку, можна відкрити віртуальну картку у Приват24, не відвідуючи відділення. Неповнолітні учасники пробного ЗНО також можуть оформити картку ПриватБанку».

МОН наголошує, що програма повернення коштів учасникам пробного ЗНО діятиме до 1 грудня, але радить оформити відповідну картку якомога швидше.

Також у Міносвіти пояснюють, які кроки мають зробити зареєстровані на пробне ЗНО особи, якщо за час, що пройшов від реєстрації до повернення коштів, у них змінився телефон, або ж якщо, реєструючись на пробне ЗНО, вони замість свого телефону зазначили номер іншої особи, приміром, одного з батьків. Тут кроки мають бути такі.

«Необхідно зайти у сервіс визначення результатів на сайті УЦОЯО та змінити основний номер телефону на той, що прив’язаний до картки. Інструкцію щодо повернення коштів також розміщено на сайті ПриватБанку – з нею можна ознайомитись за посиланням», зауважує МОН.

Скріншот з Фейсбук-сторінки МОН

Публікація інформації про повернення коштів через ПриватБанк у соцмережах викликала негативну реакцію багатьох батьків, які дивуються, чому не можна повернути кошти на ту банківську картку, з якої здійснювалась оплата, і чому обов’язково має бути ПриватБанк. Також не розуміють, чому під час сплати не висувалась обов’язкова умова зазначати телефон саме учасника тестування, а нині така вимога є.

«Хто платив гроші, тому й поверніть», зауважують люди. Дехто дуже гостро реагує і висуває припущення, що це додаткові складнощі для того, щоб відмовились від повернення своїх коштів, сплачених за пробне ЗНО.

Скріншот з Фейсбук-сторінки МОН

Як повідомляв "Погляд", у РНБО не виключають, що восени школи працюватимуть дистанційно.