Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

COVAX схвалив: Україна отримає 8 млн доз вакцини безкоштовно


Додатково до запланованих закупівель вакцини за бюджетні кошти Україна 100-відсотково отримає понад 8 млн доз вакцини безкоштовно, адже отримала від COVAX офіційне схвалення запиту на отримання вакцини від COVID-19.

фото - freepik.com

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко у Фейсбуці:

«Продовжуємо працювати над тим, щоб холодильне обладнання (+2 … +8) для пунктів щеплення приїхало у найкоротші терміни. МОЗ залучатиме до процесу логістики ДП «Укрвакцина» та приватні компанії (для забезпечення доступу до обладнання для ультра-холодного зберігання, із температурним режимом -60/-80 градусів Цельсія)».

За його словами, доступ до COVID-вакцини через COVAX визначає майбутнє глобальної системи охорони здоров’я. При цьому Україна - повноцінний член цієї команди. У межах цієї програми Україна також отримає шприци для ін'єкцій вакцини.

Довідково:

COVAX – це глобальний механізм розподілу ризиків для об'єднаних закупівель, створений для справедливого розподілу між країнами вакцин проти COVID-19. Основна мета цього механізму – прискорення розробки і виробництва вакцин проти COVID-19 та гарантія справедливого і рівного доступу для кожної країни світу. На сьогодні близько 150 держав є учасниками цієї ініціативи, у тому числі й Україна.

Також ми повідомляли про проведені перемовини зі США щодо отримання Україною вакцини проти COVID-19.

Дізнайтесь більше, як Британія першою в світі розпочала вакцинацію проти COVID-19.

Для зручності й аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу - переходьте і підписуйтесь на телеграм-каналі «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини - обов'язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.