Новини
Україна
Дати
Україна-суспільство

Цьогоріч 8–9 травня Україна відзначатиме під гаслом "Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!"

06.05.2022
У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму.

Цьогоріч 8–9 травня Україна відзначатиме під гаслом

8 і 9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Традиційне гасло цих пам’ятних днів "Пам’ятаємо – перемагаємо!" цьогоріч на державному рівні дещо видозмінене і звучить так: "Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!". Про це повідомили в пресслужбі КОДА.

"Цього року Україна відзначає 8–9 травня в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства", –

КОДА

Також зазначається, що на державному рівні послідовно впроваджуватиметься європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну. Україна вшановутиме всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства.

"Для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму", –

КОДА

Варто зазначити, що незмінним символом пам’яті залишається червоний мак.

Нагадаємо, цьогоріч у 36-ті роковини Чорнобильської катастрофи людство вперше у світовій історії опинилося перед загрозою ядерного тероризму.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.