Новини
Україна
Чорнобиль
Дати

Сьогодні 36-ті роковини Чорнобильської катастрофи

Вночі проти 26 квітня у 1986-му сталася аварія на Чорнобильській АЕС.

Сьогодні 36-ті роковини Чорнобильської катастрофи - зображення

Сьогодні 36-ті роковини Чорнобильської катастрофи, яка була, й досі залишається,  найбільша техногенна та екологічно-гуманітарна катастрофа у світовій історії ядерної енергетики. Проте сумний досвід історії засвоїли не всі, зазначають в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

"Здавалось, після Чорнобильської катастрофи весь світ зробив адекватні висновки. Однак,  як показали останні події – вторгнення російської армії та захоплення ЧАЕС в тому числі –  застереження минулого критично забуті країною, що в 1986 році теж потерпіла від наслідків вибуху на атомній електростанції".

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Схожої думки й керівник ДП НАЕК "Енергоатом" Петро Котін. За його словами, попри важкі уроки Чорнобиля людство вперше у світовій історії опинилося перед загрозою ядерного тероризму. Найбільша АЕС Європи – Запорізька – окупована, причому під час її захоплення росіяни обстріляли енергоблоки з танків, а тепер над станцією ще й регулярно літають крилаті ракети. Про це повідомили в Telegram-каналі Енергоатома.

На думку фахівців, світове співтовариство має активніше  протистояти ядерному тероризму росіян в Україні та не допустити повторення страшних подій квітня 1986-го.

Нагадаємо, в березні через дії російських окупантів Чорнобильська АЕС була повністю знеструмлена.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.