Новини
Васильків
Київщина-суспільство

Чи справді дисиденту з Василькова Миколі Матусевичу відмовили у наданні одноразової соціальної допомоги? (ОНОВЛЕНО)


Нещодавно набула розголосу інформація про те, що дисидент і співзасновник Української Гельсінської групи Микола Матусевич, який нині проживає у Василькові, не отримав одноразову соціальну допомогу за програмою «Турбота».

Фото: texty.org.ua

«Погляд» спробував розібратися, чи дійсно це так.

6 квітня у мережі Facebook журналістка і телеведуча Дарія Гірна написала, що «комісія Васильківської міської ради після численних дзвінків, запитів і заяв відмовила у наданні одноразової (!) соціальної допомоги українському дисиденту і правозахиснику Миколі Матусевичу». Причина відмови, за її словами, – відсутність довідки про склад сім’ї.

«Пенсія співзасновника Української Гельсінської групи, який, ризикуючи життям, передавав інформацію про порушення прав людини в УРСР на Захід, зокрема Кантеру чи Івану Павлу ІІ, поплатившись за це роками неволі, – 3700 гривень на місяць. Це вже з урахуванням президентської пенсії – 2 тисячі гривень, бо без неї 1700 гривень. На жаль, це не поодинокий випадок. Люди, які виборювали незалежність і боролися з комуністичним режимом в більшості своїй є досі соціально незахищеними», –

зазначила Дарія Гірна.

За коментарями до Васильківської міської ради звернувся кореспондент «Погляду» та отримав у відповідь пояснення, що 18 березня цього року дійсно відбулося засідання робочої групи щодо надання матеріальної допомоги, однак із 250 заяв було розглянуто лише 21. Серед цих 21 заяви не було заяви від Миколи Матусевича, а отже, його заяву буде розглянуто на наступному засіданні, яке відбудеться 12 квітня поточного року.

Аналогічну відповідь Васильківська міська рада надала й іншим ЗМІ у відповідь на їхні запити.

12 квітня на засіданні рішенням виконавчого комітету Васильківської міськради Миколі Матусевичу надано матеріальну допомогу у розмірі 5 тисяч гривень.
фото: Васильківська міськрада

Довідково:

Микола Матусевич народився у 1947 році в селі Матюші біля Білої Церкви. Закінчив історичний факультет Київського університету. На четвертому курсі його відрахували як «неблагонадійного», вигадавши формальний привід, а у 1977-му заарештували, звинувативши в «антирадянській агітації і пропаганді».

Суд над Миколою Матусевичем відбувся Василькові без його участі. Його було засуджено до 7 років таборів суворого режиму та 5 років заслання. Відбував покарання у табірі ВС-389/35 Чусовського району Пермської області Росії.

Наразі Микола Матусевич живе у Василькові, має проблеми зі здоров'ям, а також матеріальні та побутові труднощі.

«Погляд» також писав, що Мін’юст дозволив автоматично арештовувати рахунки боржників.

Читайте, як заради розваги у Василькові іноземець застрелив лелеку.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.