Новини
Новини Київської області
Бориспіль
Здоров'я

Чому президент Зеленський приїжджав в Бориспіль


19 лютого Президент України Володимир Зеленський здійснив неофіційний візит до КНП “Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” . Разом із президентом приїхали міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька та глава профільного комітету ВРУ Михайло Радуцький.

Очільник держави проінспектував хід ремонтних робіт у лікарні. Адже 10 липня 2019 року Зеленський доручив міському голові Борисполя Анатолію Федорчуку та екс-очільнику Бориспільської РДА Олександру Туренку об'єднатися та спільними силами збудувати новий корпус лікарні.

Проте згодом, обдумавши можливі варіанти Бориспіль, район та область вирішили все ж не будувати, а відремонтувати існуючу будівлю.

Тож Володимир Зеленський у швидкому режимі переглянув хід ремонту, розповів, що все гаразд, все йде за планом. Триває ремонт пологового відділення, замінюється все інженерне обладнання, водопровід, системи опалення та енергопостачання. У оновлених кабінетах лікарні запрацюють ендоскопія, бронхоскопія, ЕКГ та УЗД.

Також присутні ознайомилися з проєктом реконструкції інфекційного відділення. За планом до кінця червня відкриють поліклініку, лікувальний корпус та інфекційне відділення, а пологове – до кінця року.

Потім слово взяла міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька і намагалася пояснити людям нюанси реформи охорони здоров'я.

"Хочу наголосити на тому, що із 1 квітня всі кошти будуть йти у ті лікарні, які мають контракт із Національною службою здоров'я . Це означає, який би в лікарні не був статус: обласна, районна чи опорна, якщо в неї є контракт і туди йтимуть пацієнти, то вона отримуватиме гроші. Тільки за принципом контракт-гроші, будуть розподілятися кошти із державного бюджету", -пояснила очільниця міністерства.

Зазначимо, що секретар міськради Борисполя Ярослав Годунок, якого президент назвав розбійником намагався поговорити із головокомандувачем, однак охорона щільно взяла Годунка в кільце.

Під кінець із президентом стався невеличкий конфуз. Зеленський вже рухався до виходу, однак його зупинили люди із запитаннями про медприпарати, на що очільник відповів:"Можна я піду? Будь ласка. Можна? Я ж не міністр охорони здоров'я".

Присутні громадяни були не задоволені швидким візитом і скаржилися на відсутність комунікації між владою та людьми.

Відео візиту можна переглянути ТУТ.