Новини
Довкілля
Світ-суспільство

Через зміну клімату популяція качкодзьобів стрімко скорочується

06.09.2019 Бобрик Юлія 0

Зовсім скоро чудернацьке австралійське звірятко можуть зарахувати до вимираючих видів.

В Австралії проведено масштабне дослідження, в якому були розглянуті багатовікові історичні дані про популяції качкодзьоба. Біологи з'ясували, що популяція цього звірка різко скоротилася через зміни клімату, полювання та втрати місць проживання, повідомляють в nationalgeographic.

«Популяція качкодзьоба зменшується прямо на наших очах. Є величезні території їхнього традиційного проживання, про які ми не знаємо, чи збереглися там качкодзьоби взагалі нам невідомо», – каже автор ініціативи по збереженню качкодзьоба доктор філософії Таніл Хоук.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що горобці, сороки і косуля не встигають адаптуватися до змін клімату, тому опинилися під загрозою вимирання.

Що ж стосується качкодзьобів, за останніми дослідженнями, популяція цих тварин скоротилася приблизно на 30 відсотків з тих пір, як Австралію заселили європейці. Але наразі вчені вважають, що ця цифра ще більша.

Як повідомляли в ІА «Погляд» раніше, вже у найближчому майбутньому їжаків також можуть занести до списку видів, яким загрожує вимирання.

Також зміна клімату може призвести до вимирання морських черепах.