Новини
Україна
Екологія
За кордоном

Через окупантів у Чорному морі загинуло кілька тисяч дельфінів, – еколог

Поранених та загиблих тварин течією приносить на узбережжя Болгарії, Румунії, Туреччини та на береги України.

Через окупантів у Чорному морі загинуло кілька тисяч дельфінів, – еколог - зображення
Фото: pixabay

У Чорному морі через російську агресію за три місяці від вибухів, а також від впливу гідролокаторів загинуло кілька десятків тисяч дельфінів. За словами еколога та одного з керівників заповідника "Тузловські лимани" Івана Русєва, поранених та загиблих тварин течією приносить на узбережжя Болгарії, Румунії, Туреччини та на береги України.

"Аналіз наявних даних, зібраних нами за три місяці війни на узбережжі нашого нацпарку, а також по матеріалам свіжих відкритих публікацій з України, Туреччині, Болгарії, Румунії і спираючись на особисті повідомлення моїх закордонних друзів і колег, ми припускаємо що по причині жорстокої і безумної війни рашистів, в Чорному морі з початку війни і до теперішнього часу, вже загибло декілька тисяч дельфінів", –

еколог, один із керівників заповідника "Тузловські лимани" Іван Русєв

Також еколог розповів, що його колега з Болгарії кілька днів тому в гирлі річки Ропотамо, в морі з'явилося кілька дельфінів, які навіть не здатні були орієнтуватися і були дуже слабкими. Причому деякі з дельфінів мали опіки від вибухів бомб або мін і вони вже не могли зорієнтуватися і звісно не могли шукати собі їжу. Уявіть собі, що дельфін з опіком, що затягнувся, був ще живий на момент цього фото, зробленого на болгарському узбережжі Чорного моря. По оцінкам експертів, які їх оглядали, вони не могли їсти щонайменше 10 днів. Ті, хто не обгорів, зазнали внутрішніх пошкоджень і сильно постраждали. Таких поранених, або загиблих дельфінів у Чорному морі течею заносить на узбережжя Болгарії, Румунії, Туреччині і до берегів України.

Зокрема, мертвих дельфінів знаходять і в межах Національного природного парку "Тузловські лимани" на Одещині.

Через окупантів у Чорному морі загинуло кілька тисяч дельфінів, – еколог - зображення
Через окупантів у Чорному морі загинуло кілька тисяч дельфінів, – еколог - 1 - зображення
Через окупантів у Чорному морі загинуло кілька тисяч дельфінів, – еколог - 2 - зображення
Фото: Facebook @Ivan Rusev

Нагадаємо, в Україні вже задокументовано 231 екологічний злочин рф на території країни та в акваторії Чорного моря. За словами експертів, росія на території України вчиняє справжній екоцид.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.