Новини
Бровари
Здоров'я
Київщина-суспільство

Через COVID-19 лікарню Броварів розмежують: пацієнти не контактуватимуть між собою


У Броварах вводять нові правила відвідування Броварської багатопрофільної клінічної лікарні.

"Враховуючи те, що в нас є перший лабораторно підтверджений випадок COVID-19, одним з основних завдань зараз є розмежування пацієнтів лікарні від хворих на коронавірус. Дякую Олександру Кулику за розробку спеціального плану, який допоможе розвести пацієнтів так, аби вони не контактували між собою", - написав на своїй сторінці міський голова Ігор Сапожко.

Керуючись рекомендаціями МОЗ та ВООЗ, планується створити чотири коридори:
- «червоний» для хворих підозрою на хворобу COVID-19;
- «жовтий»для хворих з соматичними та хірургічними скаргами, які також потенційно можуть бути інфіковані короновірусом, але перебувати в прихованому періоді захворювання;
- «зелений»для медичних працівників лікарні;
- «синій» для працівників інфекційного відділення та лікарів станції швидкої допомоги, які могли контактувати з хворими.

Кожен коридор матиме свою зону медичного контролю з безконтактними термоментрами, дезінфекційною обробкою рук, сигнальні та інформативні позначки і кінцеву зону (санпропусник конкретного клінічного корпусу), де їх буде вже оглядати фахівець і вирішувати подальшу тактику медичної допомоги.

Кожна зона контролю буде обладнана камерою спостереження, щоб порушників умов карантину відразу передавати правоохоронним органам. Покинути межі коридору буде тяжко. До того ж, правоохоронці зі спецзахистом будуть цілодобово слідкувати за тим, щоб хворі навіть не думали покидати карантинну зону.

Вхід і вихід на територію лікарні для хворих фізично буде дистанційно розведено. Єдине, що працівники лікарні будуть проходити на вихід знову через зону знезараження, аби уникнути можливого інфікування.
Заїзд транспорту на територію лікарні буде суворо обмежений. Потрапити буде дозволено лише каретам екстреної медичної допомоги, службовим авто і тим автівкам, які транспортують хворих до приймального відділення. Але це не означає, що в такий спосіб ми створили умови для безперешкодного потрапляння авто чи пацієнтів на територію лікарні. Пацієнт і авто прослідують в спеціальну зону, де хворий також пройде зону контролю і дезінфекції, а авто, що його привезло, терміново залишить територію лікарні, за чим також прослідкує спеціальний пост охорони.

Всі клінічні корпуси будуть обладнані електронною системою контролю доступу до входу в службові приміщення, що посилить обмеження хаотичного пересування і навіть дозволить визначити права окремих працівників на відвідування того чи іншого корпусу, не кажучи вже про пацієнтів. Кількість камер спостереження збільшиться. Периметр лікарні буде закрито, оскільки лікарня стане місцем можливої концентрації хворих на COVID-19.

Пологовий будинок не є винятком в карантинних заходах. Цей заклад має залучити усі потрібні ресурси, щоб захистити вагітних жінок, молодих мам і новонароджених. Тому не виключений варіант, що можуть скасувати всі партнерські пологи та обмежити візити.

Відвідування хворих на стаціонарному лікуванні також буде заборонено. Планується створити електронну довідкову службу та гарячу лінію, де можна буде за запитом чи по телефону дізнатися про стан пацієнта.

"Прошу поставитись з порозумінням до даної ситуації. Та не порушувати режиму карантину в лікувальному закладі", - наголосив міський голова.