Новини Київської області
Економіка

Бюждет Київщини: люди прийшли під стіни Київоблради

Мітингарі вимагають від депутатів ухвалити документ, адже люди ще на місяць залишаються без виплат.

Бюждет Київщини: люди прийшли під стіни Київоблради - зображення
Фото: 24 канал

1 лютого кілька сотень людей зібралися біля Київської облради з вимогою затвердити бюджет області. Люди бояться, що ще на місяць можуть залишитися без зарплат та соціальних виплат, повідомляє 24 канал.

"Деякі колективи, позашкілля зокрема, залишаються без заробітної плати ще за грудень. Гроші вже делеговані громаді, але вони не можуть бути отримані через те, що не прийняті відповідні рішення Київоблрадою", – зазначила директорка Поліського центру позашкільної освіти Марія Циганенко.

Бюджетники наголошують: сесія мала відбутися ще 27 січня, але її перенесли на лютий з невідомих причин. Тож наразі сотні працівників бюджетних сфер – освіти, медицини, спорту – не отримують заробітну платню та позбавлені пільгового медичного обслуговування. Також низка бюджетних закладів може бути відключена від комунальних послуг.

"Безвідповідальність тих, хто іде в депутати. Понад 65 тисяч чорнобильців залишаються без рецептів, ліків, уваги медиків та іншого. Що робити цим людям?" – сказав президент ГО "Союз Чорнобиль України" Михайло Хрущенко.

Якщо депутати не почують мітингарів, останні обіцяють продовжувати протести під Офісом президента, аби уникнути дестабілізації в економічній та соціальній сферах області.

Нагадаємо, очільник облдержадміністрації Василь Володін у зверненні до голів фракцій в облраді заявив, що ухвалення бюджету Київської області на цей рік відкладають з невідомих причин.

Раніше в Київоблраді пояснили, чому досі не прийнято бюджет. Робота щодо вивчення та опрацювання документів в обласній раді триває.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.