Новини
Новини Київської області
Суспільство
Економіка

У Київоблраді пояснили, чому досі не прийнято бюджет

Робота щодо вивчення та опрацювання документів в обласній раді триває.

У Київоблраді пояснили, чому досі не прийнято бюджет - зображення

Киїщина й досі залишається без бюджету, хоча добігає кінця перший місяць 2022 року. Чому виникла така ситуація – пояснили в Київській обласній раді.

Нагадаємо, Київщина – єдиний регіон в Україні, який не затвердив обласний бюджет до кінця 2021 року.

В Київоблраді розповідають, що перший проєкт обласного бюджету від КОДА отримали наприкінці листопада, проте вже за два тижні очільник області офіційно закликав залишити його без розгляду. Проте за цей час документ вже розглянули та навіть надали рекомендації змін.

Другий проект обласного бюджету, за словами Київоблради, їм надіслали в середині грудня, проте рекомендації депутатського корпусу обласної ради там не врахували, тож цей документ повернули на доопрацювання.

"Київською обласною державною адміністрацією ігноруються та не використовуються в роботі рішення обласної ради щодо реорганізації комунальних закладів, а продовжується практика формування обласного бюджету за старою схемою".

Київська обласна рада

В результаті на кінець 2021 року у Київській обласній раді був відсутній проєкт обласного бюджету на 2022 рік. На початку ж року з’явилися нові обставини.

"Очікуючи його подання, з’ясувалося, що очільник КОДА, начебто переймаючись розвитком області та нормальним життям людей, пішов у відпустку з 10 по 14 січня 2022 року".

Київська обласна рада

Зрештою, як зазначають у Київоблраді, документ було підписано лише 18 січня.

"Усвідомлюючи те, що депутатам потрібен час для повноцінного опрацювання поданих документів, очільник КОДА вже на 6 робочий день після подачі проєкту обласного бюджету звинувачує обласну раду в її бездіяльності, що не відповідає дійсності".

Київська обласна рада

Також зазначається, що робота щодо вивчення та опрацювання документів в обласній раді триває. До слова, сума обласного бюджету складає понад 5,4 мільярда гривень, або майже 200 мільйонів доларів.

Нагадаємо, днями голова КОДА Василь Володін заявив, що Київська обласна рада ігнорує прийняття бюджету в регіоні. Натомість в Київоблраді зазначають, що коли на початку січня звернулися до облдержадміністрації з проханням терміново подати проєкт обласного бюджету, їм відповіли, що "…до прийняття Київської обласною радою рішення про обласний бюджет Київської області на 2022 рік утримання установ і закладів Київської обласної ради здійснюється на підставі тимчасового розпису на І квартал 2022 року, з урахуванням вимог статей 79, 90 та 91 Бюджетного кодексу України".

До слова, також стало відомо, що очільник області звернувся до голів фракцій Київоблради щодо скликання сесії та прийняття бюджету.

У Київоблраді пояснили, чому досі не прийнято бюджет - зображення
У Київоблраді пояснили, чому досі не прийнято бюджет - 1 - зображення

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.