Новини
Україна
Культура

Буковинські та бессарабські тайстри визнали національною культурною спадщиною України

Тайстра – традиційна ткана торбина, яку носять через плече, натомість для її виготовлення застосовують найдавніші види ткацтва.

Буковинські та бессарабські тайстри визнали національною культурною спадщиною України - зображення

Буковинські та бессарабські тайстри стали національною культурною спадщиною України. Про це повідомили на Facebook-сторінці Чернівецької обласної ради.

"Включення буковинської та бессарабської тайстри до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України означає її загальнодержавне визнання. А також велику відповідальність у промоції та популяризації. Ми щиро раді, що один з найяскравіших і найпромовистіших атрибутів традиційного строю жителів Чернівецької області отримує своє друге життя. І щиро сподіваємося, що технологічні знання поширюватимуться, а традиція – міцнішатиме", –

пресслужба Чернівецької обласної ради

Що таке тайстра?

Зазначається, що номінаційне досьє на елемент готувала громадська організація "Вишиваний дивотвір" (очільниця – Одарка Кучерява) у тісній співпраці з обласною комунальною установою "Буковинський центр культури і мистецтва", йдеться на сторінці проєкту установи "Спадщина". Елемент під узагальненою назвою "Буковинська та бессарабська тайстра – традиції виготовлення та побутування" та з охоронним номером "059.нкс" внесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Нагадаємо, в липні минулого року було прийнято рішення про включення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Таким чином, український борщ таки дерусифіковало.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.