#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Суспільство
Культура
Україна-суспільство
За кордоном

ЮНЕСКО таки дерусифіковало український борщ

02.07.2022
Нагадаємо, кілька років тому росія мала намір привласнити українську національну страву.

ЮНЕСКО таки дерусифіковало український борщ - зображення

Культуру приготування українського борщу таки внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони. Дане рішення було ухвалено 1 липня на позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини.

Про те, що в Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) "дерусифікували" український борщ повідомила на своїй Twitter-сторінці заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. Також вона зазначила, що вперше в історії номінаційне досьє було розглянуто поза чергою через воєнні дії в Україні, які відбуваються у реальному часі та реальну загрозу культурному елементу.

Одним із перших на новину відреагував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, зазначивши, що "перемога у війні за борщ - наша".

"Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ – це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО.

Але ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське", –

міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко

До слова, офіційний представник мзс рф марія захарова розкритикувала новину про "дерусифікацію" борщу, назвавши це "сучасним київським націоналізмом". У відповідь глава Міністерства закордонних справ Латвії Едгар Рінкевічс потролив її у соцмережах, процитувавши слова путіна: "Нравіца – не нравіца, терпі, моя красавіца".

Нагадаємо, 17 червня Європейський мовний союз (EBU) ухвалив рішення, що пісенний конкурс Євробачення–2023 відбудеться поза територією України через поточну ситуацію в країні. Згодом стало відомо, що Україна оскаржуватиме перенесення Євробачення за кордон.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.