Новини

Будем жити, як жили: Забірська сільрада блокує ОТГ


Голова Забірської сільради Леся Бондаренко прекрасно влаштувалась у рідному селі. За деклараціями - п'ять земельних ділянок та будиночок у Забір'ї. Хочеться, щоб все залишалось так само. Однак якісь 800 чоловік заважають ідилії та вимагають якоїсь ОТГ. Днями голова Забірської сільської ради опинилась під прицілом суду. Києво-Святошинський районний суд на половину задовольнив позов колишнього заступника голови Анатолія Карбана і зобов'язав голову переглянути пропозицію створення об'єднаної територіальної громади. Йдеться про ОТГ з центром у селі Княжичі та об'єднанням сіл Музичі, Забір'я та Бобриця. "Забірці хочуть таких же змін як у сусідній Бобриці, яка стала взірцем того, як можна об’єднавши зусилля із бідного забутого села зробити одне з найсучасніших сіл, куди приїжджають подивитися на зміни з усієї країни і навіть з-за кордону. Ми отримали у 2015 році від села Бобриця пропозицію створити сільську ОТГ, таку ж пропозицію отримали сусіди, направили представників в робочу групу, напрацювали спільний проект рішення про створення Княжицького ОТГ, - розповів Анатолій Карбан. Далі зібрали робочу групу, членом якої була також голова, також була нинішня голова, яка зараз говорить що той процес не легітимний і виступає проти його завершення.     Пропозиція зібрала більше 800 підписів. Але Бондаренко передумала. Адже будуть вибори, будуть ініціативи, будуть відсторонення. А на місці голови села - тепло і затишно. [caption id="attachment_46768" align="aligncenter" width="753"] Декларація Лесі Бондаренко[/caption] "Коли почалася реформа я працював у виконкомі а потім був заступником голови сільської ради на громадських засадах, після революції гідності хотілось долучитись до цього процесу, адже ми молоді, якщо не ми, то хто змінюватиме країну? Але через якийсь час я зрозумів що голова та її прибічники не зацікавлені у розвитку нашої території і їх хвилюють тільки особисті шкурні питання, тоді я звільнився", - зазначає Анатолій. За словами Карбана Лесю Бондаренко підтримала голова Музичанської сільради - Марія Масовець. Однак знайшла вагомий аргумент проти ОТГ: до Музичанської сільради входить село Неграші, яке нібито хоче від'єднатись. Тож першочергово треба вирішити свої проблеми. Відмовка Забірської голови - хочемо центр у Забір'ї, інакше -ніяк!
"На сесії дуже красномовне питання задали: Лесе Василівно,  як же ми будемо тепер жити після того, що відбулось? А вона так незворушно каже: будемо жити, як жили! - сміється Карбан. - Для нас це, типу, такий лозунг, що ми живемо як жили".
До своєї ОТГ Забір'я хотів "забрати" і мер Боярки, Олександр Зарубін. Але, за словами Карбана, міському голові "дали гарбуза". Однак мер не здався - провів громадські слухання, сесії, на яких ухвалили Боярську ОТГ із Забір'ям. Забірські активісти скасували рішення у суді. Наразі Зарубін вірить, " що наша об’єднана громада у форматі Боярка-Забір’я все ж відбудеться". Жителі Забір'я продовжують сподіватись на ОТГ з довколишніми селами. А Бондаренко - вірити у те, що все залишиться по-старому: з п'ятьма земельними ділянками та будиночком. Фото: Анатолій Карбан.