Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство
За кордоном

Британія першою в світі розпочала вакцинацію проти COVID-19


Масова вакцинація від нинішнього ворога людства №1 – коронавірусу – стартувала у Великобританії. Претендувати на вакцину від компаній Pfizer і BioNTech можуть поки що медичні працівники та люди старше 80 років.

скрін з відео OBOZREVATEL 

Першою, хто отримав вакцину, стала 90-річна британка Маргарет, другим був 81-річний Вільям Шекспір, повідомляє OBOZREVATEL.

Вакцинація у Великобританії, яка, до речі, першою схвалила вакцину проти коронавірусу, триватиме до весни 2021 року. На першому етапі планується вколоти 800 тис. доз. Усього очікується 40 млн доз. Коли буде достатньо провакциновано людей, Британія зможе скасувати карантинні обмеження.

скрін з відео OBOZREVATEL 

В Україні

Поки Британія першою в світі вакцинує своїх громадян, Україна веде перемовини з США щодо отримання вакцини проти COVID-19. Зокрема, міністр охорони здоров’я Максим Степанов попросив США розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцини проти COVID-19 в «режимі тестування та використання у надзвичайних ситуаціях».

В Україні вакцину отримають перш за все пріоритетні групи населення: це групи ризику за професійною ознакою (медичні працівники, освітяни, працівники Нацполіції), а також групи ризику за віком та станом здоров’я.

У Центрі громадського здоров'я розповіли, що глобальний альянс із вакцин та імунізації (ГАВІ) отримав від України першу частину заявки до світової ініціативи COVAX на 8 млн доз вакцини від COVID-19. Перша партія вакцин очікується на початку 2021 року та забезпечить до 5% обсягу доз, який Україна має отримати.

Однак за словами в. о. глави Центру громадського здоров'я Ігоря Кузіна, поява вакцини від COVID-19 в українських аптеках відбудеться не раніше, ніж восени 2021 року.

фото - freepik.com

«У нас велика кількість груп ризику. Ми розраховуємо, що широкий доступ вакцини, тобто поява в аптеках, відбудеться не раніше, ніж восени 2021 року. Це буде широкий доступ до вакцинації», – повідомив Кузін.

У МОЗ додають, що Україна буде отримувати вакцину від COVID-19 декількома траншами. Перший складе близько 1 мільйона 200 тисяч доз, якими вакцинуватимуть у першу чергу працівників охорони здоров'я.

«Погляд» раніше писав, що вакцина проти COVID-19 від AstraZeneca ефективна на 90%.

Дізнайтесь, скільки коштуватиме українцям вакцина від COVID-19. Також ми інформували, що ціна вакцини проти COVID-19 від Johnson & Johnson буде до $10.