Новини
Новини Київської області
Екологія

Більше 100 домогосподарств Києва продали електроенергії на майже 400 тис грн


Більше 100 домогосподарств столиці, що мають побутові сонячні електростанції, самостійно генерують електроенергію для власних потреб, а надлишок продають у мережу. Повідомляє прес-служба компанії «Київські енергетичні послуги».

Лише протягом січня-березня в мережу надійшло понад 66 тис. кВт-г електроенергії, що були вироблені побутовими сонячними електростанціями Києва. Постачальник «Київські енергетичні послуги» провів нарахування та здійснив виплати їх власникам на суму майже 400 тис. грн.

«Встановлення домашніх сонячних електростанцій у містах – світовий тренд, який стає все популярнішим і в столиці. Просьюмери не лише забезпечують «зеленою» енергією себе, а й заробляють на продажі її надлишків державі. Ми щомісяця отримуємо дані від оператора системи розподілу про обсяг електроенергії, що таким чином продається в мережу, та здійснюємо нарахування та виплати на банківські рахунки клієнтів, вказані у договорі», – пояснив директор компанії «Київські енергетичні послуги» Віктор Мельников.

Постачальник здійснює нарахування за встановленим НКРЕКП «зеленим» тарифом, за яким держава купує електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії – сонця, вітру, біомаси та води.