Новини
Біла Церква
Екологія
Земля

Біла Церква озеленюється: на набережній міста висадили сосни


11 травня у Білій Церкві відбувся урок з правильної висадки дерев, організований у рамках співпраці міської влади Білої Церкви з фондом Фрідріха Наумана. На відрізку берега вздовж річки Рось, на набережній в районі Дерев’яного мосту, у місті висадили 17 нових сосен. Вік дерев – близько 5 років, і всі вони були доставлені із спеціалізованого розсадника, де вирощувалися за певними правилами та технологіями. До роботи з висадки дерев були залучені спеціалісти з ландшафтного дизайну.

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

За словами фахівців, процес вибору місця для висадки сосен був тривалим та кропітким. Врахували як естетичний ефект: своїм виглядом дерева вдало доповнюватимуть і нову доріжку, і розчищений берег вдовж річки, так і властивості ґрунту та його придатність для зростання саме такого виду дерев – а він є придатним. До того ж,  в Білій Церкві мало хвойних дерев, тому зупинилися саме на виборі сосен звичайних. Ці дерева вічнозелені, красиві, очищують повітря, а голки, які осипаються з дерева, не засмічують ґрунт та водойму, а навпаки, є добривом.

Сосни висаджувалися з обгорнутими в спеціальну сітку та мішковину коренями – у подальшому це не перешкоджатиме росту дерев. Перед тим, як висадити деревця, спеціалісти підготували лунки з урахуванням розмірів кореневої системи сосен та пристосувань для гарного росту дерев.

Після спушування ґрунту в лунки шарами вкладали керамзит та добриво, яке діятиме протягом 2 років, до повного укорінення дерева – для підживлення та підтримки кореневої системи. Під час висадки також було облаштовано системи аерації (збагачення повітрям) та іригації (зрошування), дренажу тощо. Для цього навколо кожного дерева укладалися гофровані трубки, які одразу обгорталися агроволокном, аби в подальшому вони правильно функціонували і не засмічувалися. Кінці трубки з’єднували муфтою, облаштованою спеціальним антивандальним люком. Кришка люку виведена назовні, з метою проведення поливу та підживлення дерев. Тож і щойно висаджені сосни полили річковою водою з розчином добрива, що сприятиме укоріненню дерев. Процес поливу відбуватиметься в подальшому раз на тиждень.

Тож маємо надію, що Біла Церква стане ще зеленішою та комфортнішою для життя!

Фото - Білоцерківська міська рада.