Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Без вакцинації і доплат медикам: бюджет на 2021 рік


Новий бюджет на наступний рік передбачає 123 млрд грн на Програму медичних гарантій 2021. Із них на лікування хворих із COVID-19 виділять лише 14,5 млрд грн на весь рік.

фото - freepik.com

«Зважаючи на динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже у другому кварталі нам доведеться в десять разів зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19. І відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами», – зазначають у Національній службі здоров'я України.

Коштів також не вистачить на такі важливі напрямки охорони здоров'я, як вакцинування від COVID-19 та доплати для працівників первинної і екстреної допомоги.

фото - freepik.com

Якщо вже зараз уряди США, Німеччини та ще багатьох країн готуються до масштабного проєкту вакцинації, то й з боку України буде відповідальним та виваженим кроком – виділити на вакцинацію від коронавірусу кошти та забезпечити громадян захистом від хвороби.

«Це якраз про зміни на краще, які має відчути пацієнт: сімейні лікарі краще надають допомогу, екстренка швидко везе пацієнта саме туди, де його можуть врятувати», – зауважують в НСЗУ.

Також доведеться зменшити кількість послуг із ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. При тому, що онкологічні захворювання залишаються серед лідерів у причинах смертності в Україні.

«Погляд» писав, що уряд не підтримав бюджетний запит МОЗ: підняття зарплат медикам не буде?

Раніше ми повідомляли, що уряд виділив 118 млн грн на мобільні шпиталі для хворих на коронавірусну хворобу.