Новини
Всесвіт

Астроном-любитель створив захоплююче відео, яке показує, що було б якби планети замінили Місяць


Астроном показав фантастичну модель неба.

Американський астроном-любитель Ніколас Холмс на своєму каналі YouTube публікує пізнавальні відео про космос. Одного разу йому спало на думку показати фантастичну картину: якби навколо Землі оберталися планети Сонячної системи, перебуваючи на місячній орбіті.

Коментуючи аматорське відео, планетолог японського космічного агентства JAXA Джеймс О'Донохью  підтвердив, що розміри планет дані правильно, а величезний Юпітер або Сатурн з його кільцями виглядають особливо видовищно.

Разом з тим, відео не зовсім точне. По-перше, кількість сонячного світла, що падає на планети, «трохи відрізняється від реальності», пояснює О'Донохью. Планети не нахилені в потрібному ступені, і вони обертаються не з тією швидкістю. І нарешті якби вони насправді наблизилися до Землі, мирного розвитку подій очікувати б не довелося.

Якщо Юпітер, Сатурн, Уран або Нептун з'являться на місці Місяця, сама Земля стане одним з їхніх супутників, а вони натомість вплинули б на земний рельєф. Це можна зрозуміти на прикладі Іо: найближчої супутника Юпітера. Внаслідок цього Іо – саме геологічно активне тіло Сонячної системи: на ньому більше 400 діючих вулканів. Активність обумовлена періодичним нагріванням надр супутника в результаті тертя, яке відбувається через приливні гравітаційних впливів з боку Юпітера, Європи і Ганімеди.