Буча
Макарів
Київщина-суспільство

Архівні установи Бучанського району в умовах децентралізації


У Бучі відбулась робоча нарада місцевих та обласних архівістів присвячена обговоренню та вирішенню нагальних питань організації роботи архівних установ створеного у 2020 році Бучанського району в умовах децентралізації.

27 травня 2021 року заступник директора Державного архіву Київської області Ольга Лужинська та заступник директора-головний зберігач фондів Галина Бойко провели у Бучі виїзну робочу нараду з працівниками архівних установ Бучанського району.

Бучанський район є «наймолодшим» новоутвореним районом, що вперше з’явився на карті Київщини у липні 2020 року. З утворенням району перед керівництвом районної державної адміністрації постало питання якнайшвидшого забезпечення організації та функціонування архівного відділу.

Новоутворений архівний відділ на сьогодні забезпечений новим сучасним приміщенням, сховищами з металевими стелажами та усіма необхідними умовами для зберігання документів з місцевої історії, яких на даний час нараховується понад 25 тисяч.

Архівний відділ Бучанської райдержадміністрації утворений зі статусом юридичної особи публічного права та загальною чисельністю 7 штатних одиниць.

До його складу якого увійшли Бородянський та Макарівський архівні сектори. Архівний відділ очолює Дмитро Яворський, Бородянський архівний сектор – Наталія Поліщук, Макарівський архівний сектор – Юлія Кравець.

Поточна робота: поступово сховища продовжують наповнюватися документами Національного архівного фонду, громадяни отримують необхідні архівні довідки, що підтверджують їх право на соціальний захист.

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть, sitting та у приміщенні

Разом з тим, під час подальшої організації роботи архівного відділу в умовах децентралізації виникають питання, що потребують оперативного вирішення: удосконалення обліку документів архівного відділу та його структурних підрозділів, укладання договорів з орендодавцями приміщень, що займають архівні установи, тощо.

Для учасників наради начальником архівного відділу Дмитром Яворським була проведена оглядова екскурсія у сховищах архіву.

фото Державний архів Київської області

Напередодні Державним архівом Київської області 25 травня 2021 року проведена онлайн нарада з начальниками архівних відділів Білоцерківської, Бориспільської, Броварської, Бучанської, Вишгородської, Обухівської, Фастівської районних державних адміністрацій.

В зв'язку з зміною адміністративно-територіального устрою в рамках реформи децентралізації відбувається масштабна реорганізація роботи архівних установ Київської області. Зокрема:

1. Упорядкування та передавання до архівних відділів райдержадміністрацій документів Національного архівного фонду сільських та селищних рад, що об’єдналися у громади.

2. Упорядкування та передавання до архівних відділів райдержадміністрацій документів районних державних адміністрацій.

3. Введення облікових документів в архівних відділах райдержадміністрацій новоутворених районів.

4. Перероблення архівних описів справ з кадрових питань (особового складу) та нотаріальних дій, погосподарських книг ліквідованих сільських/селищних рад області.

Раніше «Погляд» повідомляв,  про старт у Києві музейного проєкту “Вишивана сорочка Київщини”: виставка до 15-річчя Дня вишиванки

Також ми розповідали, що можна подивитись на 29 травня 2021 року на Обухівщині території архівно-музейного комплексу «Літературно-мистецькі Плюти», відбудеться щорічне мистецьке свято «Весна в Плютах

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.