Новини
Російсько-Українська війна

Archer в дії: на захисті України найсучасніша в світі Шведська 155-ММ САУ (ВІДЕО)

Відмінною особливістю системи є повна автоматизація процесу заряджання і, як наслідок, підвищений темп стрілянини, включаючи режим MRCI, і скорочення розрахунку до 3-4 осіб.

Бійці 45-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ отримали САУ Archer. Ці самохідні артилерійські установки Швеція обіцяла передати Україні протягом літа.

Про це повідомляє командувач Сухопутних військ ЗСУ генерала Олександр Сирський.

Сирський опублікував кадри з новою гаубицею. На них артилеристи розгорнули прапори України та бригади, а позаду них – САУ Archer у камуфляжі.

Генерал привітав бійців з Днем ракетних військ і артилерії, наголосивши, що "українські ракетники та артилеристи – це основа вогневої могутності нашої армії".

"Ракетні війська та артилерію називають "Богами війни", адже вони залишаються основним засобом вогневого ураження противника. Артилеристи своїми вмілими діями, хоробрістю і рішучістю кожного дня знищують ворога, підтримуючи дії піхотинців".

Шведські артилерійські системи Archer вважаються одними з найкращих у світі, а ще їх називають снайперськими гвинтівками у світі артсистем. Це самохідна 155-мм артилерійська установка з 8-метровим гарматним стволом виробництва шведської компанії Bofors. Її дальність стрільби — 30−60 км. Може здійснювати 20 пострілів за 2,5 хвилин та рухатись зі швидкістю 65 км/год. Дальність ходу — 650 км.

У Стокгольмі казали, що планують передати Києву вісім САУ Archer — відправлення схвалили ще в березні.

Нагадаємо, згідно з оцінкою аналітичного центру GLOBSEC, що базується у Словаччині, Україні знадобиться 757 років, щоб усунути шкоду, використовуючи традиційні методи й наявні в неї ресурси. Центр назвав перспективи "майже жахливими" щодо обсягу робіт, які має бути проведено.За оцінками експертів, приблизно третину території країни забруднено мільйонами мін, що не розірвалися, і касетних бомб, а також розтяжок, мін-пасток і осколків снарядів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.