Новини
Україна
Вибори

Антикорупційна реформа - для українців найважливіша: соцопитування


Фото: Еспресо.TV

63% опитаних українців на перше місце ставлять проведення антикорупційної реформи.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" та Центром Разумкова.

У "топ-5" першочергових реформ, на думку українців мають входити антикорупційна ініціатива (63%), медична, пенсійна реформи та зміни у соціальному захисті (більше половини опитаних), реформа правоохоронних органів (37%) та реформування армії (32%).

Прихильники різних політ партій мають різні переваги у реформах. Так 72% виборців "Голосу" висловились за негайне проведення антикорупційної реформи, серед електорату "Слуги народу" та "Європейська солідарність" ця цифра становить 69%. Прихильники "Батьківщини" найперше вимагатимуть пенсійну реформу, а виборці "Опозиційної платформи "За життя" - реформування охорони здоров'я.

Найбільше людей, що підтримують вступ України до ЄС та НАТО, серед виборців "Голосу" та "Європейської солідарності". Половина прихильників опоблоку натомість більше висловлюються за позаблоковий статус України.

Виборці "Опозиційного блоку" активно підтримують прямі переговори з ДНР та ЛНР (75%), натомість у електораті "Слуги народу" таких людей 39%, а у "Батьківщини" 38%. Близько половини прихильників "Голосу" та "Європейської солідарності" вважають такі перевоговори неприйнятними.