Новини
Екологія
Новини світу

Аномальна спека: Західна Європа побила всі рекорди


У четвер, 26 липня, відразу у кількох країнах Західної Європи було зафіксовано нові температурні рекорди.

Як напередодні повідомляли в ІА «Погляд», експерти Всесвітньої метеорологічної організації попереджали європейців про те, що в деяких країнах в четвер температура підніметься до 40°C. Проте, за інформацієїю DPA International, було набагато спекот ніше.

Так, для прикладу, в Німечинні температура сягнула 42,6°С в м. Лінген, як і в в столиці Франції. Для Парижа це стала найвища температура, яка коли-небудь була зафіксована у місті.

До речі, спека, яка охопила Францію, впливає на роботу атомних електростанцій, повідомляє газета Ле Монд. У вівторок, 23 липня, зупинено, як мінімум до 30 липня два реактори АЕС Гольфеш. У суботу було значно знижено потужність двох реакторів в Сент-Альбані та у Бюже.

Натомість у Нідерландах, де, зазвичай, досить свіжа погода, була зафіксована температура у 40,7°С, така ж погода у і Бельгії, що дало змогу країні зафіксувати новий рекорд.

Наразі сильна спека, що лютувала в Західній Європі, вихідними залишить країни і піде на Балкани та на західне узбережжя Чорного моря. Натомість, в Україні в суботу та неділю також потеплішає, проте температурних рекордів чекати не варто.