Новини
Екологія
Повітря

Активісти придбали прилади для моніторингу складу повітря у Віті-Поштовій


Фото: Світлана Нестеренко

Станції моніторингу зважених частинок у повітрі від Save Dnipro планують встановити біля школи, у парку "Чумацький шлях" та на одній з жвавих вулиць села.

Про технологічне поповнення у громаді повідомила екоактивістка Світлана Нестеренко.

"Нарешті прибули три станції для моніторингу зважених частинок у повітрі. У планах встановити їх поряд зі школою у парку "Чумацький шлях" та на одній зі жвавих вулиць села, - зазначила Світлана. - Також планується розмістити наліпки з QR-кодами на зупинках у межах громади".

Раніше про плани встановити такі прилади повідомив голова громадської організації "Сіверка" Любомир Гайдамака. "Найближчим часом ми встановимо три станції моніторингу якості повітря, котрі дозволяють вимірювати вміст пилу фракцій 2.5 та 10 мікрон в повітрі (так звані PM 2.5 і PM 10). Інтегрований сенсор температури-вологості-тиску дозволяє автоматично коригувати отриману інформацію в залежності від погодних умов, а наявність модулю підігріву дозволяє отримувати достовірну інформацію під час туману, опадів та при від’ємних температурах", - написав активіст.

Жителі села придбали обладнання від громадської ініціативи Save Dnipro, яка також створила першого в Україні бота по моніторингу стану довкілля та інформації щодо дозволених викидів SaveEcoBot, котрий працює в Telegram.