Новини
Культура
Україна-суспільство
Новини Кіно

Активісти пікетували Нацагентство з питань держслужби в підтримку кандидата на голову Держкіно Юлії Сінькевич


Кілька десятків діячів кіноіндустрії 25 листопада провели акцію протесту біля Нацагентства з питань державної служби в підтримку Юлії Сінькевич, яка брала участь в конкурсі на посаду глави Держагентства з питань кіно та не пройшла останній етап відбору на посаду голови Держагенства з питань кіно.

Нагадаємо, Юлія Сінькевич єдина з кандидатів дійшла до фіналу. Однак, на співбесіді по одній з опцій отримала 0,5 бали, що за законом не дає їй права далі брати участь в конкурсі. Відзначимо, що згідно із законодавством отримання оцінки в 0,5 бала за відповідь на хоча б одне питання, позбавляє кандидата права на подальшу участь у конкурсі.

На акції протесту, зокрема, були присутні актори Ахтем Сеітаблаєв та Ірма Вітовська-Ванцев, режисер Наріман Алієв (фільм "Додому"), продюсери Володимир Яценко і Денис Іванов, сценарист Андрій Кокотюха, а також інші стейкхолдери кіноіндустрії. Також підтримати Синькевич прийшов Андрій Юраш, який подавався на посаду голови Держслужби етнополітики та свободи, і аналогічно ситуації з Сінькевич отримав у фіналі конкурсу оцінку пів бала.

Олександр Стародубцев запросив представників протестуючої сторони на перемовини. На них була присутня і сама Сінькевич зі своїм адвокатом. Вона має намір подавати до суду, вимагаючи визнати переможцем конкурсу саме її.

У свою чергу голова Національного агентства України з питань державної служби (НАГС) Стародубцев сказав, що згідно закону це не можливо і запропонував перепризначити конкурс.

"Мені дійсно соромно за цю ситуацію. Я кілька тижнів займаю посаду глави служби і вже дізнався багато нового. Ми намагаємося вирішити проблему з цими конкурсами", - сказав він, додавши, що в Кабмін вже направлено постанову про скасування норми в 0,5 балів.

Чутки про те, що Сінькевич спеціально завалили, щоб на наступному конкурсі головою Держкіно став режисер "Сватів" Кірющенко, Стародубцев відмовився коментувати.

Наразі свої думки щодо цієї ситуації у мережі висловлюють представники вітчизняної кіноіндустрії. Зокрема режисерка Марися Нікітюк написала наступне :

"Друзі поки є погана і хороша новина. Хороша - ми будемо боротися до кінця. Погана - це те , що нам запропонували переконкурс на посаду Голови Держкіно. Тобто на зутріч кіноспільноті добровільно державний апарат йти не хоче.
1. Був відкритий конкурс на посаду Голови Держкіно, що є основним органом розподілення державних коштів шляхом процедури відкритих представлень і голосувань за ті чи інші кінопроекти. Власне, державні кошти - це наші з вами податків. Подалось на конкурс 13 осіб. Серед них: Хритсенко Стефан, Амзаєв Февзі, Куценко Станіслав, Копєйкін Олександр, Слєпак Сергій, Галицька Ганна, Ковлаьчук Денис, Пантєлєєв Олексій, Хлапоніна Крістіна, Кудерчук Марина, Зленко Сергій, Кірющенко Олексій, Сінкевич Юлія. Скажу чесно, знаю як кінопрофесіонала особисто тільки Юлю з цього всього списку. Але мабуть, тут ще є адекватні люди.

2. Кандидатом від влади, за якого начебто мали топити в комісії, за чутками був саме Кірющенко Олексій, який є режисером серіалу "Слуга Народу" і фільму "Слуга народу" і серіалу "Моя прекрасна няня" і іншого російського телеконтенту. З 1991 року Олексій працює в Росії, все це є в його Вікіпедії. Тобто це режисер, актор і продюсер російського контенту. От прям супер кандидат. Але він вибув на прешому ж турі, де перевірялися знання англійьскої мови. Знання інозмних мов для голови держкіно одна з основних речей, оскільки це представницька посада на закордонних фестивалях і для закордонної кіноіндустрії. І скажу чесно, з нас би дуже-дуже ржав би весь світ, якби після всих наших фільмів, які були представлені на фестивалях класу А, зокрема Венеція і Канни: "Донбас" Лозниці, "Додому" Алієва, "Атландида" Васяновича, нашу кіноіндустрію почав представляти однооосібно російський діяч. Це було би епікфейл і зашквар світового масштабу.

3. В результаті проведеного конкурсу, залишилася єдина кандидатка на посаду голови Держкіно Юлія Сінкевич. Яка є успішним очільником Одеського кінофестивалю от уже 10 років, є сильним культруним менеджером, успішним продюсером, і знана закордоном, представлена з гідністю на всих кінофорумах і платформах фестивального руху Європи. Але її не затвердила на співбесіді комісія.

4. Комісія складається з 7 чоловік, на співбесіді було присутньо 4, трьох фізично не було, вони не голосували. Двоє проголосувала адекватно, інші двоє схоже повиставляли Юлі нулі чим і провалили її затвердження. Наразі ми знаємо, що це члени комісії під номером 2 і 3. Більше того, ми знаємо вже, що саме ці прекарсні і суперкомпетентні люди займалися тим, що виставляли і на інших конкурсах на посади держслужбовців нулі неугодним кандидатам. Якщо є інформація хто ці люди, пишіть, країна має знати своїх "героїв".

5. Кіноспільнота почала протестувати проти такого нахабства і фарсу. Тобто оголошений конкрус просто в рамках законної поцедури фальсифікується, люи сталвять нулі і допобачення.

6. 7 членів комісії висуваються по одному від Кабміну, від Парламенту, від інших інституцій, поки не нашла від яких. Загалом там не було жодного представника кіноіндустрії, просто якісь лєві люди.

7. На разі нам пропонують переконкурс. Тобто новий конкурс, з тим самим складом журі. Мовляв не можна поміняти їх, чи складна процедура їх переобрання, чи чому я не зрозуміла.

8. Юлі пропонують піди без черги, типу не складати наново іспити, але таким чином ті самі журі зможуть провести "угодних" людей владі, а не кіноспільноті і знову завалти Юлю Сінкевич в фіналі. Тобто механізм той самий, влада ще раз хоче плюнути нам в лице. Ходять чутки, що зараз угодним владі кандидатом будуть просувати юристку з того самого "Слуги народу", найду прізвище - напишу, або ви діліться інформацією.

9. Наші дії. Далі тиснути самим і за допомогою спільноти, тобто вас, на цю тотальну несправедливість і ламання хребта українському кіноматографу. Спробувати подати прохання до Кабміну визнати недійсними результати співбесіди і провести її ще раз. Якщо таки буде конкурс, знову висувати Юлю і стояти на своїх позиціях міцно і додошно спостерігати за кожним рухом журі на новому конкурсі. І проводити акції протесту і далі.

Поки що от таке. Треба боротися. І я дуже прошу вас підтримати нас кіношників, і мене особисто в цьому процесі. А до нашої боротьби сподіваюсь долучаться і інші представники тих и інших напрямків як економіки, релігії і нацменшинств, з якими повелися так само незаконно і підло як і з кіношниками.

Владо, припини плювати нам в лице, бо будемо у відповідь реагувати жорстко і безкомпромісно. В решті наші традиції зимових Майданів у нас уже в крові. Це моє особисте право захищати свою роботу, своє майбутнє, своє право на творчість і на реалізацію. Нам є що захищати."