Новини
Новини Київської області
Політика

Активісти із Переяслава пікетували Верховну Раду


Люди вимагають не ліквідовувати Переяславський район.

фото: Тарас Костін

Справа у тому, що намір влади ліквідувати, на їхню думку, "зайві" райони у Київській області та й по всій Україні викликав обурення у багатьох українців та спричинив безліч дискусій і суперечок. Зокрема, на Київщині це вилилося в численні пікетування урядових будівель та Верховної Ради жителями міст, незадоволених майбутнім новим поділом на райони, яких у підсумку має стати значно менше у порівнянні із сьогоденням.

Спочатку було декілька варіантів, якою саме буде нова Київщина. Спершу хотіли створити шість районних центрів: у Білій Церкві, Борисполі, Бучі, Обухові, Фастові та Переяславі. Проте 30 червня, під час засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України Переяслав виключили із цього переліку.  Натомість додався новий район - Броварський.

9 липня вищеназваний комітет провів засідання, одним з питань порядку денного якого було «Про перегляд рішення від 1 липня 2020 року щодо утворення та ліквідації районів». Перед голосуванням Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою, застеріг членів комітету, що підтримка у цьому питанні Переяславщини відкриє так звану «скриньку Пандори» – інші невдоволені райони пікетуватимуть Верховну Раду.

фото: "Переяслав Сіті"

Під час голосування він утримався. Утримавшись, думку Безгіна підтримав і голова Комітету Андрій Клочко. Тож у підсумку з 22 присутніх членів (всього до складу входить 28) «за» проголосували 9, «проти» – 1, «утрималися» – 10, «не змогли доєднатися до ефіру» – 2. Для прийняття рішення не вистачило шести голосів, розповіли у "Переяслав Сіті".

Після цього частина переяславців поїхали під Верховну Раду висловлювати своє невдоволення можливою ліквідацією району. 12 липня близько 17:00 на в’їзді до Переяслава із боку Києва місцеві активісти навіть перекрили дорогу.

15 липня депутати ВР мали голосувати за прийняття поданого проєкту зонування Київщини, в який не входила Переяславщина. Але це питання зняли із порядку денного. В цей день відбулося засідання профільного комітету, щоб, зокрема, внести зміни до питання «Про утворення та ліквідацію районів». На ньому народна депутатка Анна Скороход (обрана за мажоритарним округом, до якого входить м. Переяслав) пропонувала створити Переяславський район в межах теперішніх Переяслав-Хмельницького, Яготинського, Згурівського.

Проте в комітеті Скороход не підтримали. Також і депутат Сергій Бунін пропонував створення Переяславського району в межах теперішнього, і додати місто Березань. Члени комітету його теж не підтримали.

Зате народні депутати проголосували за розділення майбутнього Бучанського району на два – Вишгородський і Бучанський. І тепер на карті Київщини буде не 6, а 7 районів.

Отже, виходить так, що на думку парламентарів із Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Переяслав має входити до Бориспільського району. І якщо 16 липня депутати підтримають постанову «Про утворення та ліквідацію районів» у незміненому вигляді, то Переяславський район ліквідують.