Бориспіль
Події

Аеромедична служба: у Переяславі врятували пацієнта, доправивши до лікарні геліктоптером

Гелікоптер, обладнаний для аеромедичної евакуації, забрав важкохворого пацієнта до столичного медзакладу.

Аеромедична служба: у Переяславі врятували пацієнта, доправивши до лікарні геліктоптером - зображення

Як повідомив ресурс Переяслав city, 4 січня, близько 10 години, на міському стадіоні в Переяславі здійснив посадку гелікоптер для медичної евакуації пацієнта до столичного медзакладу.

Зазначається, що першочергові показання для такого способу швидкої доставки критичного хворого до медзакладу – це тяжкі травми, інсульти, інфаркти тощо.

Також диспетчери аеромедичної евакуації зважають й на віддаленість пункту призначення. Гелікоптери санавіації Київщини наразі базуються в Києві, тож, щоб їм забрати пацієнта з Переяслава до столиці, знадобиться хвилин тридцять, тоді як автошляхами доправляти пацієнта будуть майже 2 години.

Втім, начальник Переяславської станції екстреної медичної допомоги Мирослав Демків наголосив на тому, що гвинтокрили піднімаються в повітря тільки у світлу пору доби за сприятливої погоди. Тобто коли штормовий вітер, снігопад чи гроза, санавіація безсила. 

Варто нагадати, що аеромедична евакуація критичних пацієнтів – пілотний проєкт МВС і МОЗ, у рамках якого створили Єдиний аеромедичний простір.

Раніше повідомлялося, що лише за шість місяців 2021 року до лікарень за допомогою гелікоптерів успішно доставили 36 пацієнтів із Київщини. Йдеться перш за все про пацієнтів, які потребували медичної допомоги терміново і їхнє життя напряму залежало від того, як швидко їх зможуть доставити до медзакладу.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.