Новини
Україна
Здоров'я

+994 за добу: дексаметазон серед препаратів для лікування COVID-19


В Україні знову зафіксований черговий антирекорд нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 – 994 за минулу добу. Усього в Україні за весь час підтверджено понад 40 тисяч випадків (40008). Зважаючи на на клінічні випробування та успішний досвід інших країн, препарат дексаметазон було внесенено до національного протоколу лікування COVID-19.

Фото - pixabay.com

Такі цифри були озвучені міністром охорони здоров’я України Максимом Степановим під час щоденного онлайн-брифінгу 25 червня. За його словами, від ускладнень, викликаних COVID-19, померли 1067 людей. Водночас 17 758 хворих на сьогодні вже одужали.

Беручи до уваги таку невтішну статистику, міністр скликав робочу нараду з кращими провідними фахівцями, лікарями України, щоб обговорити оновлення стандартів надання медичної допомоги при COVID-19. «Зважаючи на клінічні випробування та досвід інших країн, було розглянуто питання щодо внесення додаткових лікарських засобів, – зазначив Степанов. – Наприклад, такий препарат як дексаметазон. Було прийняте рішення про внесення його до нашого клінічного протоколу, визначено, в який спосіб ним лікувати, як застосовувати».

При цьому очільник МОЗу подякував усім медикам нашої країни, зауваживши, що протягом останніх трьох місяців була проведена титанічна робота, направлена на швидке одужання хворих на коронавірус.

Проте багато залежить від кожного з нас. Ми повинні користуватись масками, антисептиками, дотримуватись соціальної дистанції.

Ці прості заходи зменшать кількість госпіталізацій та навантаження на медиків. «Їм не важливо, користувались ми масками чи антисептиками, чи ні. Для них головне – боротись за життя свого пацієнта», – наголосив міністр. Читайте про медика із Переяславщини, яка отримала медаль “За врятоване життя”.

За його словами, ми легковажно ставимось до свого здоров’я, про що свідчать щоденні цифри, які замість того, щоб йти на спад, лише зростають. Сьогоднішній черговий антирекорд – пряме цьому свідчення.

Раніше "Погляд" повідомляв про те, що в Україні почали розслідувати смерті медиків від COVID-19.