Новини
Екологія
Повітря
Новини світу

90% населення світу дихає забрудненим повітрям, – ООН


Напередодні Всесвітнього дня навколишнього середовища, який відзначається 5 червня, в ООН закликають країни світу боротися з забрудненням повітря.

В організації оприлюднили шокуючи цифри: 90% населення світу дихає забрудненим повітрям. «Невидимий вбивця» щогодини забирає життя 800 чоловік, на рік – 7 млн осіб, причому 600 000 з них – діти.

Експерт ООН зазначив, що забруднення повітря є причиною респіраторних, інфекційних і серцевих захворювань, інсульту, раку легенів і ускладнень, пов'язаних з вагітністю. У дітей, що вдихають брудне повітря, все частіше проявляється астма, хронічна легенева недостатність, затримка росту, діабет, дитяче ожиріння і розумова відсталість.

Аби змінити ситуацію, в ООН закликають держави ретельно стежити за якістю повітря і його впливом на здоров'я людей, визначати джерела забруднення повітря, опублікувати рекомендації у сфері охорони здоров'я, встановити норми і стандарти, розробити і реалізувати план дій на місцевому, національному та регіональному рівнях, а також вчасно оцінювати прогрес.

Нагадаємо, у Києві до Дня охорони довкілля відбудеться масова хода в масках.

Нещодавно стало відомо, де в Києві найбрудніше повітря, а також чим дихають жителі Білої Церкви, Броварів, Обухова та Українки.