Новини
Україна
Головні новини
Вибори

24 жовтня – «день тиші» в Україні


За день до виборів згідно з українським законодавством забороняється агітувати за будь-які партії чи кандидатів, спонукаючи українців визначитись зі своїм вибором. Цьогоріч «день тиші» або «день роздумів» припав на 24 жовтня перед місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня.

За агітацію в «день тиші», а також у день місцевих виборів, передбачаються штрафи, якщо хтось буде:

  • агітувати, спонукати до голосування за певну політсилу або кандидата;
  • агітувати чи спонукати не голосувати за певну політсилу або кандидата;
  • оприлюднювати чи поширювати в інший спосіб результати дослідження громадської думки щодо виборів.

Отже, 24 і 25 жовтня усі партії та кандидати повинні припинити будь-яку агітаційну діяльність, не проводити зустрічей з виборцями. Така ж заборона стосується і громадян.

фото з відкритих джерел

Штрафи

У Кодексі України про адміністративні правопорушення повідомляється, що у разі виявлення агітаційної діяльності накладаються штрафні санкції у розмірі від 850 до 1 360 грн для посадових осіб та від 510 до 850 грн – для інших громадян.

Нагадаємо, що голосування на виборчих дільницях розпочнеться по всій країні 25 жовтня о 8:00 та триватиме до 20:00 без перерви.

Зверніть увагу, що саме в ніч з 24 на 25 жовтня відбудеться перехід на зимовий час. Цієї ночі о 4:00 українці перемістять стрілки годинників на одну годину назад. Тож і робота виборчих дільниць розпочнеться вже згідно передених годинників.

У ЦВК повідомляють, що на цих місцевих виборах матимуть право проголосувати 28 млн 622 тис. виборців.

Читайте також, як проходитимуть вибори під час карантину.

Дивіться у сюжеті, як заповнювати новий бюлетень.