Телепроєкти
Новини
Події
Україна-суспільство
Київщина-суспільство
Київ

16 днів проти насильства: у Києві стартувала виставка «Річ у тім»


На Михайлівській площі столиці 25 листопада відкрилась експозиція, де представлено 16 предметів, які були пов’язані з домашнім насильством у реальному житті.

Виставка відбувається за ініціативи МВС під патронатом офісу віце-прем’єр міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України та буде доступна до ознайомлення на площі 16 днів. Про це зазначає Національна поліція у м. Києві.

На ній представлені 16 предметів, які були пов'язані з домашнім насильством та надані згідно з інформацією Національною поліцією України. Всі імена і деякі деталі було змінено.

«Представлені на виставці експонати є абсолютно звичними для нас – ми можемо бачити їх щодня у себе вдома. Але для когось ці предмети стали уособленням особистого жаху – адже до кінця життя будуть асоціюватися з домашнім насильством. Ми прагнули показати домашнє насильство таким, яким воно є: без прикрас, жорстоким та пригнічуючим», - повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

Поруч з експонатами виставки розміщені QR-коди, які можна відсканувати та почути реальні історії людей, які постраждали від домашнього насильства або стали його свідками. Виставку також можна відвідати онлайн.

Зазначають, що цього року було зафіксовано більше домашнього насильства, ніж минулого: поліцейські отримали на 54% більше заяв та повідомлень, складено на 27% більше протоколів, винесено в 5 разів більше термінових заборонних приписів та взято на облік на 22% більше кривдників.

Мета експозиції - привернути увагу суспільства до проблеми домашнього насильства й наголосити на його буденність та прихованість.

«Насильство не знає меж та кордонів, раси та національності, ця проблема стосується кожного. Постраждалі від насильства не мають залишатися наодинці зі своєю проблемою. Протидія насильству та допомога постраждалим має бути пріоритетом для держави й Україна цей пріоритет визнає», - зазначає перша леді Олена Зеленська.

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Галадза оголосила про фінансування урядом Канади нового проекту для допомоги 30 громадян задля запобігання сексуального та гендерного насильства.

Як повідомлялося раніше, 56-річний фотограф з Вишневого тривалий час розбещував неповнолітніх на Обухівщині. Зокрема, 15-річну киянку, яку він привіз до Обухівщини, в салоні авто вчинив відносно неї розпусні дії.

 «Погляд» повідомляв, як столичний педофіл вчинив понад 40 злочинів сексуального характеру відносно неповнолітніх. Загалом жертвами кривдника стали дев’ять дівчат віком від 9 до 16 років.