Новини
Україна
Вишгород
Суспільство

14 березня - День українського добровольця


Саме цього дня 2014 року майже 500 добровольців із Самооборони Майдану вирушили до села Нові Петрівці Вишгородського району для формування першого добровольчого батальйону.

Фото з сайту НГУ

14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. Саме цього дня 2014 року майже 500 добровольців із Самооборони Майдану вирушили до села Нові Петрівці Вишгородського району для формування першого добровольчого батальйону. На полігоні бригади спецпризначення «Барс», яка ввійшла до щойно створеної Нацгвардії,  добровольці вивчали основи рукопашного і тактику вуличного бою, вчилися діяти у складі відділення, пройшли вогневу підготовку та практичні стрільби. Бойовим навчанням та злагодженням добровольців керував начальник Управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України генерал-майор Сергій Кульчицький.

5 квітня 2014 року 300 резервістів 1-го резервного батальйону оперативного призначення НГУ склали присягу на вірність українському народові та відправились  на схід України. Загалом там діяло майже 40 добровольчих батальйонів.

«Етапи розвитку добровольчого руху формують новітню історію України. Наше завдання і обов’язок – підтримувати і зміцнювати цей стержень патріотичного духу»,

- зазначив у привітанні командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан.

Цьому дню приурочений онлайн-марафон до Дня українського добровольця, який відбувся у Київському міському Палаці ветеранів

Як повідомляє Армія-інформ, організаторами заходу виступили Київський відділ Міністерства у справах ветеранів, Київський міський Палац ветеранів, КБУ «Київський міський центр допомоги учасникам АТО» та БФ «Ветеранська десятка». У межах заходу - онлайн-урок патріотичного виховання молодого покоління українців «Урок звитяги»  та онлайн-проєкт «Доба пам’яті» , у межах якого ветерани, волонтери, громадські діячі розповідатимуть про події військового конфлікту на сході України, історію українських добровольчих формувань.

«Ми відзначаємо День українського добровольця, але варто пам’ятати, що 14 березня – не тільки день відзнаки звитяги перших добровольців, які пішли захищати країну від російської агресії. Це день, коли ми говоримо про всіх, хто постійно допомагає нашим військовим», підкреслив помічник Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО Костянтин Винниченко.

На Київщині вшановують захисників України. Як повідомляв «Погляд», посвідчення почесних громадян Вишгорода отримали члени родин загиблих бійців.

У Вишгороді нацгвардієць врятував чоловіка. Коли військовослужбовець Першої президентської бригади побачив, що людина на зупинці втрачає свідомість, не розгубився і надав першу долікарську допомогу.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.